Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wymiana mieszkańców z partnerskiego Nordhorn. Urząd Miasta Malborka zachęca do ugoszczenia osób z Niemiec

RK
Malbork ma osiem miast partnerskich, o czym przypominają ich herby umieszczone przy wejściu do magistratu.
Malbork ma osiem miast partnerskich, o czym przypominają ich herby umieszczone przy wejściu do magistratu. Radosław Konczyński
Powraca długoletnia tradycja wymiana mieszkańców pomiędzy Malborkiem i Nordhorn. Tym razem goście z niemieckiego miasta partnerskiego przyjadą do Malborka, a magistrat szuka do współpracy mieszkańców, którzy chcieliby przyjąć gości do swoich domów.

Urząd Miasta Malborka zaprasza mieszkańców do udziału w wymianie z Nordhorn

Jak informuje Urząd Miasta, około 30-osobowa grupa z niemieckiego Nordhorn przyjedzie do Malborka na pięć dni - od 16 do 20 maja 2024 r. Obecnie magistrat szuka chętnych mieszkańców, którzy przyjmą gości w swoich domach, bo taka jest idea wymiany międzynarodowej.

- W dużym stopniu to rodziny goszczące zaplanują i zorganizują czas gościom z Nordhorn, jednak nie zabraknie wspólnych punktów programu, takich jak zwiedzanie zamku i miasta wraz z atrakcjami, spotkanie tematyczne, wycieczka po regionie oraz spotkania integracyjne. Spotkania takie są doskonałą okazją do poznania się nawzajem, poznania warunków życia i pracy oraz do poznania problemów i radości dnia codziennego naszych partnerów. Nawiązane w ten sposób przyjaźnie trwają często latami, a dalsze kontakty odbywają się już na płaszczyźnie prywatnej – zapewnia Katarzyna Fabiańska z Urzędu Miasta Malborka, zajmująca się współpracą zagraniczną.

CZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy Nordhorn przyjechali z kilkudniową wizytą do Malborka

Wymiany mieszkańców są organizowane niemal od początku współpracy z partnerskim miastem Nordhorn. Samorządy są partnerami od 19 czerwca 1995 r., a pierwsze spotkanie miało miejsce już w 1996 r. w Malborku.

Od tego czasu mieszkańcy odwiedzali się regularnie co dwa lata, na przemian w Polsce i Niemczech. Niestety, pandemia i wybuch wojny w Ukrainie spowodowały przesunięcie kolejnego terminu, ale już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wymianie – wyjaśnia Katarzyna Fabiańska.

Zainteresowani, którzy chcieliby przyjąć w swoim domu gości z Niemiec, mogą zgłaszać się w Urzędzie Miasta Malborka, pok. 307 D (III piętro), tel. 55 629 04 80, e-mail: [email protected].

Warto wiedzieć, że ci malborczycy, którzy udzielą gościny, w pierwszej kolejności będą brani pod uwagę przy wyjeździe do Nordhorn w 2026 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto