MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Żłobek w Starym Polu będzie powiększony. Gmina "dostawi" dobudówkę do istniejącej placówki

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Wizualizacja inwestycji od strony północno-wschodniej. Dobudówka po lewej w kolorze brązowym.
Wizualizacja inwestycji od strony północno-wschodniej. Dobudówka po lewej w kolorze brązowym. materiały Urzędu Gminy Stare Pole
Za prawie 800 tys. zł gmina Stare Pole rozbuduje żłobek. W przetargu, który właśnie rozstrzygnięto, o to zlecenie starały się cztery firmy. Dzięki inwestycji od września br. do placówki będzie można przyjąć o 10 dzieci więcej.

W Starym Polu więcej dzieci pójdzie do żłobka

W budynku przy ul. Marynarki Wojennej w Starym Polu znajdują się przedszkole i żłobek. Jak mówi wójt Marek Szczypior, samorząd w odpowiedzi na sygnały od mieszkańców zdecydował się na rozbudowę obiektu, by znalazło się więcej miejsca dla najmłodszych dzieci – do 3 roku życia.

Obecnie mamy w żłobku około 25 dzieci, a ta inwestycja pozwoli przyjąć dodatkowe 10 dzieci. W sumie w żłobku i przedszkolu mamy około 150 dzieci – mówi Marek Szczypior. - Cieszę się i uważam, że na takie działania prospołeczne warto wykładać pieniądze, nawet jeśli koszty wydają się duże. W tym przypadku wydamy niespełna 800 tys. zł, ale takie dzisiaj są ceny. Z tego ponad 400 tys. zł to pieniądze, które pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych.

Inwestycja będzie polegała na wykonaniu dobudówki, w której będzie się znajdowała nowa sala o powierzchni użytkowej około 46 metrów kwadratowych. Powstanie od strony północnej, czyli drogi krajowej nr 22. Będzie niepodpiwniczona, z dachem dwuspadowym i swoim wyglądem będzie nawiązywała do części frontowej wpisanej do Gminnej Ewidencji Zabytków.

CZYTAJ TEŻ: W Starym Polu powstanie integracyjny plac zabaw

Żłobek i przedszkole obok podstawówki?

Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Gminy Stare Pole zgłosiły się cztery firmy, a jako najlepsza została wybrana oferta malborskiego Inwestbudu z kwotą 786 100 zł. Prace budowlane mają się zakończyć do połowy sierpnia br., tak aby po odbiorach technicznych większą liczbę dzieci można było przyjąć do żłobka od września. Samorząd pozyskał na to zadanie 407 005,01 zł z rządowego programu Maluch+ współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

- Podkreślę, że to nie jest żadne przedwyborcze działanie. Zawsze mówiłem, że takie inwestycje są warte wydatków. Jak zostawałem wójtem w 2014 roku, miałem w planach zbudować nowe przedszkole i żłobek obok szkoły, wtedy wszystko byłoby w jednym kompleksie. Docelowo chciałbym, żeby to marzenie kiedyś się spełniło, bo w obecnym miejscu już brakuje miejsca – mówi Marek Szczypior.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Ewa Zajączkowska-Hernik na Dzień Matki wpomina mamę i składa życzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto