Złoty medal piłkarek Olimpico Malbork podczas turnieju w Tucholi

Zawodniczki Olimpico Malbork wygrały turniej piłkarski w Tucholi. Przebieg zawodów opisuje Jerzy Wnuk-Lipiński, trenera kobiecego klubu piłki nożnej z Malborka.

Na zaproszenie MLKS Tucholanka Joltex Tuchola zawodniczki KKPN Olimpico Malbork wzięły udział w IV Ogólnopolskim Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Borów Tucholskich. Turniej odbył się na boisku orlik, a mecze odbywały się w dwóch 4-zespołowych grupach.
Drużyna z Malborka po raz pierwszy występowała w tym turnieju i zawodniczki wiedziały że będą grały przeciwko starszym koleżankom, które na co dzień występują w drugiej lidze kobiecej. Sam turniej został podzielony na dwa dni - w piątek odbyły się eliminacje w grupach, a w sobotę mecze pucharowe o miejsca.
Pierwszy mecz Olimpico zagrało z GSS Grodzisk Wielkopolski. Po pierwszej minucie wynik był niekorzystny dla drużyny z Malborka. Po strzale na bramkę Paulina Sawczuk popełniła błąd i piłka wpadła do bramki Olimpico. W 4 minucie padła bramka wyrównująca na 1:1, a po pierwszej połowie wygrywaliśmy 3:1. Druga połowa nie była tak łatwa, jak by się wydawało. Zawodniczki z Grodziska Wielkopolskiego dążyły do zwycięstwa, ale Dorota Proch i Julita Głąb wspierane przez całą drużyną nie dały wyrwać sobie wygranej i dołożyły jeszcze 3 bramki, a Olimpico wygrało 6:1.
Drugi mecz w grupie był bardzo trudny, gdyż MLKS Tucholanka Joltex I na własnym terenie nie oddał tak łatwo punktów. Gospodynie wygrały pierwszy mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński II 3:2 po bardzo zaczętej walce. Zawodniczki Olimpico do meczu przystąpiły bardzo skoncentrowane i w 4 minucie bramkę zdobyła Julita Głąb. Niestety, jeden popełniony błąd i wynik pierwszej połowy kończy się remisem 1:1. W drugiej połowie o zwycięską bramkę walczyły obie drużyny. Szczęście było przy Olimpico. Gola dającego wygraną 2:1 zdobyła Julita Głąb.
Po wygraniu dwóch meczów zawodniczki Olimpico Malbork zapewniły sobie prawo gry o miejsce 1-4. Trzeci mecz grupowy rozegraliśmy z Błękitnymi Stargard Szczeciński II, najmłodszą drużyną, której średnia wieku wynosiła 13,5 lat, a naszego zespołu 15 lat. Jednak po dwóch zwycięstwach mogło przyjść rozluźnienie i wynik nie musiał być korzystny. Jednak po ambitnej walce Olimpico wygrywa 6:0. Najlepszą zawodniczką meczu zostaje Dorota Proch strzelając 4 bramki. Julita Głąb dołożyła 2 gole. Drużyna Błękitni Stargard Szczeciński II mimo swego młodego wieku bardzo dobrze się zaprezentowała i posiada wielki potencjał do dalszego rozwoju piłkarskiego.
Do dalszej fazy turnieju drużyna z Malborka przeszła z 3 punktami na koncie i bilansem bramek 2:1 po wygraniu z gospodyniami tego turnieju, gdyż tak był ułożony regulamin. Olimpico miało wielką szansę na zdobycie miejsca na podium. Wystarczyło wygrać jeden z dwóch meczów z Red Devils Chojniczanka lub Błękitnymi Stargard Szczeciński I.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Chojnic, która na co dzień gra futsal. W pierwszej połowie rywalki zdobyły bramkę i prowadziły 1:0. W drugiej połowie zawodniczki Olimpico przeszły same siebie, a bohaterką została Dorota Proch, która zdobyła 3 bramki i dała zwycięstwo Olimpico 3:1.
Po tym spotkaniu została już walka o złoty medal. Wystarczał nam do tego remis z Błękitnymi Stargard Szczeciński I, zespołem, który w całym turnieju nie przegrał meczu, a stracił jedną bramkę. Faworytkami były przeciwniczki, jednak w tym meczu piłkarki Olimpico Malbork miały wiele chęci na zdobycie złota. Cały zespół zagrał na bardzo dobrym i skutecznym poziomie wygrywając 2:0 po golach Doroty Proch i Julity Głąb.
KKPN Olimpico zdobyło pierwsze miejsce w turnieju, a Dorota Proch z 12 bramkami na koncie otrzymała statuetkę dla najlepszej strzelczyni turnieju. KKPN Olimpico Malbork dziękuje MLKS Tucholanka Joltex za zaproszenie oraz wszystkim zawodniczkom, trenerom i kibicom za bardzo miłą atmosferę podczas zawodów oraz sponsorowi - firmie Leier Malbork.

Na podstawie tekstu nadesłanego przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork