Absolwent SOSW Malbork został mistrzem Polski w warcabach 64-polowych aktywnych

rk
Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku wzięła udział w III Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 64-polowych Aktywnych. Zawody zostały rozegrane w Tczewie. Malborscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze.

Reprezentanci SOSW Malbork na mistrzostwach Polski w warcabach

SOSW w Malborku przekazał dobrą wiadomość o starcie swoich uczniów w warcabowych MP, które 18 listopada odbyły się w Tczewie. Rywalizacja toczyła się w systemie warcabów 64-polowych aktywnych.

Termin „warcaby aktywne” oznacza w praktyce ograniczony czas gry: kobiety – 10 minut, mężczyźni – 15 minut. Świetna organizacja zawodów, profesjonalne sędziowanie, atmosfera fair play dopingowała zawodników do zaciętej gry; w ostatecznej klasyfikacji nasi zawodnicy wypadli znakomicie – informuje SOSW Malbork.

Malborską placówkę reprezentowało troje wychowanków: Klaudia Rębisz, Kamil Świerczyński oraz absolwent Bartosz Kaczyński.
Bartosz zdobył złoty medal, tym samym został mistrzem Polski osób niepełnosprawnych w warcabach 64-polowych aktywnych; dzięki temu uzyskał IV kategorię Polskiego Związku Warcabowego. Kamil zajął 3 miejsce. W rywalizacji kobiet Klaudia wywalczyła brązowy medal. Nie prowadzono klasyfikacji drużynowej. Opiekunem drużyny z Malborka był Jacek Jankowski.