Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Lichnowy z grantem na dodatkowe zajęcia dla uczniów i szkolenie nauczycieli. Urząd Marszałkowski w Gdańsku rozstrzygnął konkurs

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Gmina Lichnowy jako jedyna z powiatu malborskiego uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”. Dzięki temu realizowane będą dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, warsztaty psychologiczne, a także zajęcia sportowe.

Szkoła jako "miejsce, gdzie naukę łączymy z pasją"

Granty zostały przyznane w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a finansowane są w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Łączna wartość przyznanych dotacji to 10,7 mln zł. Na co będą przeznaczone?

Ze środków konkursu grantowego finansowane będą m.in. zajęcia dodatkowe czy warsztaty psychologiczne. To np. zajęcia sportowe, obozy naukowe, wyjazdy do centrów nauki czy muzeów. Pomoc otrzymają nie tylko uczniowie. Kompleksowe wsparcie skierowane będzie również do nauczycieli i dyrektorów szkół. Pomagać im będą pracownicy Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Szkoła musi przekazywać nie tylko wiedzę, ale także kształtować kompetencje uczniów, rozwijać ich zainteresowania. Bardzo się cieszę i jestem przekonany, że bogata oferta pozwoli na to każdemu uczniowi, a szkoła będzie miejscem, gdzie naukę połączymy z pasją – wyjaśnia Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Łącznie z grantów skorzysta ponad 8 tysięcy uczniów i 1100 nauczycieli. Wsparcie trafi do 63 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Pierwsze umowy zostały podpisanie w poniedziałek (19 lutego) z przedstawicielami gmin: Lichnowy, Dzierzgoń, Stary Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary targ, Ryjewo, Gardeja i Prabuty. W kolejce czekają gminy: Gniew, Morzeszczyn, Skórcz, Damnica, Główczyce, Kępice, Potęgowo, Kołczygłowy, Miastko, Debrzno, Czarne, Człuchów, Koczała, Rzeczenica oraz Konarzyny, a także niepubliczna szkoła w gminie Dębnica Kaszubska.

CZYTAJ TEŻ: Komputery dla blisko 250 młodych mieszkańców gminy Lichnowy

Na co dokładnie gmina Lichnowy wykorzysta unijny grant?

Gmina Lichnowy pozyskała dofinansowanie jako jedyna z powiatu malborskiego. Otrzyma 354 700 zł.

- W ramach powierzonego grantu zaplanowano zajęcia pozalekcyjne dotyczące efektywnych technik uczenia się, zajęcia rozwijające kreatywność i umiejętność współpracy, warsztaty przyrodnicze, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające z psychologiem, zajęcia z doradztwa zawodowego, kursy programowania i robotyki, realizację projektów uczniowskich, zajęcia w „zielonej szkole”, zajęcia sportowe dla uczniów, a także szkolenia i kursy dla nauczycieli – informuje Urząd Gminy w Lichnowach.

Podczas spotkania w Mikołajkach Pomorskich umowę z Józefem Sarnowskim, reprezentującym władze samorządu wojewódzkiego, podpisał wójt Jan Michalski. Towarzyszyli mu dyrektorzy szkół w Lichnowach, Lisewie Malborskim i Szymankowie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto