Grom Nowy Staw rozgromił Kaszubię Kościerzyna. Pomezania w niedzielę będzie musiała odzyskać fotel lidera

Cztery bramki zobaczyli kibice w sobotnim meczu IV-ligowego Gromu z Kaszubią. Szczególnie ostatni gol mógł przypaść im do gustu, strzelony z okolicy linii środkowej boiska.

Nowostawianie objęli prowadzenie po rzucie karnym, który w 12 minucie wykorzystał Tomasz Grabowski,najlepszy strzelec Gromu. Asystę zanotował Robert Wesołowski, bo to on wywalczył "jedenastkę". Goście dość szybko mieli szansę na wyrównanie, ale bramkarz Mikołaj Jóźwiak w sytuacji sam na sam zapobiegł utracie gola.

Przed przerwą gospodarze stworzyli sobie jeszcze dwie groźne okazje bramkowe - w obu przypadkach uderzał Tomasz Grabowski. Najpierw przestrzelił, mając przed sobą tylko bramkarza, a w ostatniej akcji, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z trudnej pozycji uderzył głową, obrońca Kaszubii wybił piłkę z linii bramkowej.

Druga połowa była wyrównana, ale to nowostawianie strzelili aż trzy gole. Trochę pomogli im w tym piłkarze z Kościerzyny. W 56 minucie Grabowski podjął dobrą decyzję, uderzył z ok. 25 metrów, a piłka przeleciała pod interweniującym bramkarzem. W 79 minucie po wrzutce Krzysztofa Cysewskiego z rzutu wolnego do własnej bramki głową uderzył obrońca Kaszubii. Wreszcie, w 90 minucie w okolicy linii środkowej jeden z zawodników gości przy wybiciu piłki nabił swojego kolegę. Ta spadła pod nogi Roberta Zielińskiego, który ładnym kopnięciem z koła środkowego przelobował bramkarza.

Bramki: Tomasz Grabowski (12 - karny, 56), Tomasz Piekarski (79 - samobójcza), Robert Zieliński (90).

Grom: Jóźwiak - Pianka (26 Zieliński), Błażek, Wiśniewski, Mularczyk (87 Gwóźdź) - Cysewski, Piotrowski (81 Świątek), Daukszys, Wesołowski - Gruszewski (69 Danielak), Grabowski.

Po tym zwycięstwie, czwartym z rzędu, nowostawianie umocnili się na pozycji wicelidera (52 pkt). Do prowadzącej Raduni Stężyca tracą sześć punkt, ale rozegrali o jedno spotkanie mniej.

W V lidze pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobyli Błękitni Stare Pole, remisując na swoim boisku bezbramkowo ze Spójnią Sadlinki. Malborska Pomezania swój mecz rozegra w niedzielę na wyjeździe z Borowiakiem Czersk. Póki co, straciła pozycję lidera - oby chwilowo - na rzecz Wdy Lipusz, która w sobotę rozgromiła 5:0 Orła Subkowy.

W A-klasie miłoradzka Delta wygrała u siebie 5:1 z Błękitnymi Kmiecin. Trzy bramki zdobył Robert Modrzejewski, a po jednej Karol Kowalczyk i Damian Śliwka.