MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ilu kandydatów w konkursach na dyrektorów instytucji kultury? Od stycznia zwalnia się fotel szefa MCKiE i miejskiej biblioteki

Anna Szade
Anna Szade
Główną siedzibą Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji jest Szpital Jerozolimski.
Główną siedzibą Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji jest Szpital Jerozolimski. Urząd Miasta Malborka
W Malborku trwa procedura wyłaniania dwóch dyrektorów: Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurencja w konkursach ogłoszonych przez burmistrza Marka Charzewskiego jest spora. Ostateczne wyniki mają być znane do 30 listopada.

Konkursy na dyrektorów instytucji kultury w Malborku. Ilu chętnych?

Zainteresowani kierowaniem działalnością Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku mogli składać oferty do piątku (6 października). Tego samego dnia zebrały się też komisje konkursowe.

Podczas posiedzeń zostały otwarte koperty z dokumentami, jakie złożyli kandydaci. Jeśli chodzi o MCKiE, jest 2 zainteresowanych stanowiskiem dyrektora, a w Miejskiej Bibliotece oferty złożyły 3 osoby – mówi nam Ewa Dąbrowska, sekretarz miasta, która w obydwu komisjach pełni funkcję wiceprzewodniczącej.

Osoby, które się zgłosiły, mają czas do piątku (13 października) na uzupełnienie drobnych braków formalnych, które stwierdziły komisje, by móc przejść dalej, jak zakłada procedura konkursowa.
- W drugim etapie kandydaci zaprezentują złożone programy realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju instytucji. Czeka ich też rozmowa z członkami komisji, którzy przed posiedzeniem zapoznają się z autorskimi koncepcjami – zapowiada Ewa Dąbrowska.

Kiedy poznamy zwycięzców? Komisje konkursowe mają czas do 30 listopada

Ten drugi etap w przypadku kandydatów na dyrektora MCKiE zaplanowany jest na wtorek (17 października), a MBP – na piątek (20 listopada).

Zaplanowaliśmy, że ostateczny termin wyboru i przedstawienia rekomendacji burmistrzowi to 30 listopada – informuje Ewa Dąbrowska.

Dyrektorzy obydwu instytucji mają objąć swoje obowiązki na pięć lat: od 1 stycznia 2024 r. do dnia 31 grudnia 2028 r.
Wyłoniony w konkursie szef MCKiE będzie kierował instytucją kultury, na którą składa się działalność prowadzona w Szpitalu Jerozolimskim, Szkole Łacińskiej, Ratuszu. W zarządzie ma również widownię na Wałach von Plauena. Jest także przełożonym dla redakcji Radia Malbork.

Zwycięzca rywalizacji o fotel dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej ma kierować pracą zarówno Filii dla Dorosłych działającej na pl. Słowiańskim, jak i Mediateki na Stary Mieście. w Malborku, Stare Miasto 42.

Malbork. Dom Partii stał się domem kultury dokładnie 30 lat ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto