IV liga. Grom Nowy Staw musiał rozbić "mur" ustawiony przez ostatnią drużynę w tabeli

Sokół Wyczechy w sobotnim meczu (31 marca) był skazany na pożarcie przez Grom, ale po pierwszej połowie nowostawianie niespodziewanie tylko remisowali 1:1 na swoim boisku. Po przerwie wszystko wróciło do normy.

Nowostawscy piłkarze zgodnie z planem objęli prowadzenie po strzale Mateusza Gruszewskiego z pola karnego, ale potem mieli już problem ze sforsowaniem obrony gości.

- Przeciwnicy stali w dziesięciu przed swoją bramką i tylko się bronili. Zamiast prowadzić 3:0 po pierwszej połowie, sami straciliśmy gola po właściwie jedynej akcji, jaką w całym meczu stworzyli goście. Po przerwie momentami stali nawet w dziesięciu w swoim polu karnym. Rywale grali to, czego się spodziewaliśmy, trzeba tylko było rozbić ten "mur" - relacjonuje Grzegorz Obiała, trener Gromu.

W drugiej połowie bramki dla drużyny nowostawskiej zdobyli Kamil Piotrowski, ponownie Gruszewski i Krzysztof Cysewski.

Grom: Jóźwiak - Gwóźdź (70 Mularczyk), Błażek (75 Świątek), Lepczak, Wiśniewski - Cysewski, Piotrowski (88 Zieliński), Daukszys (80 Danielak), Wesołowski, Gruszewski - Grabowski.

W 22 kolejce Grom zagra na wyjeździe z Orkanem Rumia.

Piątoligowcy z powiatu malborskiego w Wielką Sobotę nie grali. Swoje mecze rozegrali już w środę. Piłkarze Pomezanii Malbork wreszcie wiosną wybiegli na boisko walczyć o punkty. W pierwszej kolejce zdobyli punkty walkowerem za mecz z Szarżą Krojanty, która się wycofała; w drugiej pauzowali i dopiero 28 marca zagrali spotkanie ligowe w Karsinie z Gwiazdą, która wzmocniła się w przerwie zimowej. Malborczycy spodziewali się ciężkiej przeprawy, ale pokonali gospodarzy 1:0 po golu Tomasza Jelenia i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Błękitni Stare Pole w środę przegrali u siebie aż 2:6 z Orłem Subkowy i była to ich trzecia porażka w rundzie rewanżowej. Wcześniej ulegli po 0:3 Pogoni Prabuty i Sławkowi Borzechowo i zajmują ostatnie, 14 miejsce w tabeli (7 pkt). Teoretycznie jest to pozycja bezpieczna, bo do A-klasy spadają dwie drużyny (wycofane Sparta i Szarża), ale sporo będzie też zależało od spadków z wyższych lig.

Kolejny mecz obie nasze drużyny rozegrają 7 kwietnia i będą to derby powiatu z ich udziałem na stadionie przy Toruńskiej.