IV liga. Grom Nowy Staw nie dał szans Pogoni Lębork na jej boisku

Dwie bramki przed przerwą, dwie bramki po przerwie i trzy punkty w 33 kolejce pojechały w sobotę (16 czerwca) z Lęborka do Nowego Stawu.

Grom: Jóźwiak - Pianka (75 Mularczyk), Wiśniewski (70 Lepczak), Błażek, Gwóźdź - Świątek (70 Danielak), Piotrowski, Zieliński, Wesołowski - Gruszewski (Cysewski), Grabowski.

Nowostawianie, pewni drugiego miejsca na koniec sezonu i mający ponad 20 punktów przewagi nad szóstą Pogonią, pojechali do Lęborka już bez żadnej presji. W pierwszej połowie, jak relacjonuje trener, zupełnie zdominowali rywala.

- Pierwsza połowa była bardzo fajna w naszym wykonaniu. Zamiast 2:0, mogliśmy prowadzić 4:0 czy 5:0 - mówi Grzegorz Obiała, szkoleniowiec Gromu. - Z kolei druga część meczu miała dwa oblicza. Najpierw się pogubiliśmy, a potem nasza gra się uporządkowała po wejściu Krzysztofa Danielaka i Michała Lepczaka.

Prowadzenie w tym meczu goście objęli po około kwadransie, gdy Marcin Świątek na długim słupku dobrze zamknął akcję po dośrodkowaniu Roberta Wesołowskiego. Wynik podwyższył Mateusz Gruszewski po uderzeniu z około 20 metrów w 30 minucie.

Na kolejne bramki trzeba było trochę poczekać. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania Tomasz Grabowski wykorzystał prostopadłe podanie od Roberta Zielińskiego, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. W 90 minucie Wesołowski do asysty z pierwszej połowy dołożył gola - minął trzech przeciwników i uderzył ładnie nie do obrony.

W tym sezonie nowostawianom, którzy mają 74 punkty, został już tylko mecz z Aniołami Garczegorze - 23 czerwca o godz. 17 na swoim boisku.