IV liga. Grom Nowy Staw wygrał z Powiślem Dzierzgoń [ZDJĘCIA]. Mecz pod kontrolą od początku do końca

Facebook/Grom Nowy Staw
Grom Nowy Staw dobrze rozpoczął serię meczów na swoim boisku. W sobotę (13 kwietnia) wygrał z Powiślem Dzierzgoń 2:0 po bramkach zdobytych w drugiej połowie.

Grom: Jóźwiak - Michalski (70 Świątek), Błażek (85 Danielak), Lepczak, Gwóźdź (80 Rapińczuk) - Górka, Zieliński, Piotrowski, Daukszys, Wesołowski - Gruszewski.

Nowostawianie bramki zdobyli za sprawą Roberta Wesołowskiego w 58 minucie i Kamila Piotrowskiego w 77 minucie. Trener Grzegorz Obiała mówi, że to "najniższy wymiar kary".

- Narzuciliśmy swój sposób gry i od początku do końca meczu kontrolowaliśmy to, co się działo na boisku. Tyle że brakowało nam skuteczności. Po pierwszej połowie mogliśmy prowadzić 2:0, 3:0. Uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - komentuje Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Lider Gryf Słupsk (59 pkt) też wygrał w tej kolejce, więc lider Grom traci do niego trzy punkty. Zespoły czwartoligowe kolejny raz wybiegną na boiska już w najbliższą środę (17 kwietnia). Nowostawianie znów grają u siebie, o godz. 16 rozpocznie się ich spotkanie z Pogonią Lębork.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, tym razem piłkarze w Wielką Sobotę będą mieli wolne, a następna kolejka zostanie rozegrana dopiero w weekend 27-28 kwietnia, tyle że wtedy Grom będzie pauzował, więc do gry po świętach wróci dopiero 1 maja, gdy podejmie Gedanię Gdańsk.

Zdjęcia w galerii powyżej publikujemy dzięki uprzejmości Konrada Sosińskiego.