IV liga: Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń 1:1 (0:0)

RK
Pomezania Malbork i Powiśle Dzierzgoń podzieliły się punktami w meczu 9 kolejki IV ligi pomorskiej. Na boisku w Malborku bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, ale dzierzgonianie wyrównali tuż przed końcem. Bramkę dla Pomezanii zdobył Adam Cicherski, dla Powiśla - Daniel Mioduński.

Pomezania: Skopiak – Trussner, Cicherski, Czarnecki, Owsianik – Wilk, Rychlik (84 K. Kolor), Polus (64 Gdela), Dryjas (79 Przybysz) – Sobieraj (71 Wróblewski), Szostek.
Powiśle: Świderski – Gajewski, Augustynowicz, S. Zieliński, Basiński – Berk (71 Żebrowski), Mioduński, Kaczmarczyk (85 Borowiecki), Cierlicki, Bobko (57 Kacprowicz) – Czahuk.

Zdaniem obserwatorów, pierwsza połowa była typowym, derbowym meczem walki. Żadna z drużyn nie miała zbyt klarownych sytuacji do zdobycia bramki, można odnotować po jednym groźnym strzale Marcina Rychlika w drużynie Pomezanii i Sebastiana Cierlickiego w ekipie Powiśla.

W drugiej części spotkania na boisku było trochę ciekawiej. Lepsze wrażenie w ataku robiła Pomezania, która stworzyła kilka groźnych sytuacji. W bramce gości dobrze spisywał się jednak Tadeusz Świderski. Nie dał się pokonać Piotrowi Sobierajowi, któremu piłkę wyłożył Kamil Dryjas (przed polem karnym minął jak tyczki kilku graczy Powiśla); poradził też sobie z mierzonym uderzeniem Rychlika z rzutu wolnego. Wybronił piłkę lecącą pod poprzeczkę.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 81 minucie. Rzut rożny dla malborczyków wykonywał Piotr Wilk. Adam Cicherski urwał się obrońcom, pobiegł na krótki słupek, przyłożył głowę i zaskoczył Świderskiego.

Zdawało się, że gospodarze dowiozą ten wynik do końca, ale w 89 minucie zabrakło im uwagi w obronie. Karol Kacprowicz pobiegł prawą stroną do linii końcowej i płasko wycofał piłkę do Daniela Mioduńskiego. Ten przyjął piłkę i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Dominikowi Skopiakowi.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani