IV liga. To wielka środa dla Gromu Nowy Staw. Pokonali Pogoń, przegonili Gryfa i prowadzą w tabeli

Radosław Konczyński/Archiwum
Hat-trick Tomasza Grabowskiego walnie przyczynił się do objęcia pierwszej pozycji przez Grom Nowy Staw w tabeli IV ligi. W środę (17 kwietnia) nowostawianie wygrali swój mecz, ale pomogły im jeszcze rezerwy Arki.

Grom: Jóźwiak - Gwóźdź (89 Rapińczuk), Daukszys, Lepczak, Górka (89 Mońka) - Michalski (70 Danielak), Piotrowski, Zieliński, Wesołowski - Gruszewski (60 Świątek), Grabowski.

- Zagraliśmy bardzo fajną pierwszą połowę. Dominowaliśmy - mówi Grzegorz Obiała, trener nowostawian. - Po przerwie oddaliśmy pole przeciwnikowi, graliśmy gorzej od niego. Ale w końcówce udało nam się zdobyć trzecią bramkę po kontrze.

Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Grabowski - w 21, 33 i 85 minucie. Wobec porażki Gryfa Słupsk z Arką II Gdynia 0:5 nowostawianie zrównali się z nim punktami (59), ale dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzają go w tabeli. W następnej ligowej kolejce (27 kwietnia) Grom będzie pauzował.

Najbliższy mecz, który czeka podopiecznych trenera Obiały, to wyjazdowy pojedynek 1/8 regionalnego PP ze Startem Miastko, liderem słupskiej grupy V ligi.

- Zobaczymy, chcemy też powalczyć w pucharze, ale na pewno w tym meczu dam szansę chłopakom, którzy do tej pory grali mniej w lidze - mówi Grzegorz Obiała.