Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jesienny Dzień Seniora w Malborku. Zaśpiewało starsze pokolenie, ale wystąpiły też dzieci i młodzież z MCKiE

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Malborczycy spotkali się w czwartek (23 listopada) podczas Jesiennego Dnia Seniora zorganizowanego przez Malborską Radę Seniorów oraz Urząd Miasta Malborka. Zaprezentowały się grupy wokalne seniorów, ale też młodsze pokolenie.

Jesienny Dzień Seniora w Malborku. Życzenia i występy

Spotkanie z okazji Jesiennego Dnia Seniora odbyło się w czwartek w Szkole Łacińskiej. Oczywiście pod adresem uczestników i w ogóle mieszkańców w wieku senioralnym padło mnóstwo życzeń, które złożyła m.in. Lidia Kusz, przewodnicząca Malborskiej Rady Seniorów.

Jest to wyjątkowy dzień, symbol pamięci kierowany do nas. Nasze doświadczenie życiowe jest wspaniałym darem dla społecznej pamięci. Życzę państwu zdrowia pozwalającego na realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych. Niech omijają państwa trosk i smutki życia codziennego, a trwający teraz czas będzie najlepszym okresem do spełniania celów dotąd niezrealizowanych – powiedziała Lidia Kusz.

CZYTAJ TEŻ: Emeryci z Malborka wytańczyli się z okazji Światowego Dnia Seniora

MRS jako ciało doradcze działa przy burmistrzu Malborka, nie mogło więc zabraknąć dobrego słowa od włodarza.

- O wieku senioralnym mówi się „jesień życia”. Ta jesień jest różna. Dzisiaj meteorologicznie dzień nie jest najlepszy, ale pamiętajmy, że jest też złota polska jesień, piękny okres. Życzę wspaniałej złotej jesieni życia, żebyście swoje marzenia mogli realizować. Oczywiście, żeby je realizować, trzeba energii, chęci, ale trzeba też zdrowia. No i życzę uśmiechu na waszych twarzach, ale również by inne osoby obdarzały was uśmiechem – mówił Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Dziękuję za to, co przekazujecie młodszemu pokoleniu. To jest coś, czego nie można zdobyć ani w szkole, ani na uczelni: mądrość życiowa. Szczególnie za jej przekazywanie młodszym pokoleniom bardzo dziękuję.

W spotkaniu uczestniczył również Leszek Czarnobaj, senator z okręgu powiślańsko-żuławskiego.

- Zawsze jest rzeczą przyjemną, kiedy słuchamy o nas, że jesteśmy zdrowi, mądrzy i przekazujemy naszą chęć życia. Moim wnukom, kiedy nie chcą słuchać mnie, mówię: „Słuchajcie, jak Indianie szykowali się na wojnę, to nie zbierali rady młodszych, tylko radę starszych”. Zawsze tak jest, najstarsze kultury cenią przede wszystkim ludzi z doświadczeniem. Doświadczenie i mądrość zdobywa się przez lata. Na każdym spotkaniu z seniorami powtarzam też, że jednym z ośmiu złotych cech długowieczności jest aktywność – fizyczna, psychiczna. Jak robiliście coś przed emeryturą, nie przestawajcie tego robić, a jak nie robiliście, to róbcie to teraz – radził senator Leszek Czarnobaj.

Dla uczestników spotkania wystąpiły dobrze znane zespoły – Nutki Szczęścia działające pod kierunkiem Aleksandra Barana przy Oddziale Rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz grupa „Z górki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w ramach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.
Młodsze pokolenia reprezentowały grupy z MCKiE - najmłodsze wokalistki zespołu Balbiny prowadzonego przez Marię Seibert, tancerki z zespołu Bursztynki Celiny Pacanowskiej oraz z zespołu Smile Angeliki Lenczewskiej.
Organizatorzy przygotowali prezenty dla publiczności. Otrzymali je szczęśliwcy wylosowani w przerwach między występami.

Wybory do Malborskiej Rady Seniorów na trzecią kadencję

Wkrótce kończy się obecna kadencja Malborskiej Rady Seniorów. Nadal można zgłaszać do Urzędu Miasta Malborka kandydatów do nowych władz MRS. Każdy podmiot działający na rzecz osób starszych oraz grupa co najmniej 50 osób będących reprezentantami środowiska seniorów niebędących członkami podmiotów działających na rzecz osób starszych mogą zgłosić:

  • jednego kandydata do Malborskiej Rady Seniorów,
  • jednego kandydata do komisji wyborczej,
  • jednego przedstawiciela na walne zebranie.

Wypełnione formularze (dostępne w BIP UM Malborka) można składać do 27 listopada br. do godz. 15.30 osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Malborka lub przesłać pocztą na adres: Wydział Spraw Społecznych, Urząd Miasta Malborka, Plac Słowiański 5, 82-200 Malbork. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu korespondencji do urzędu.
Walne zebranie, na którym zostaną przeprowadzone wybory do Malborskiej Rady Seniorów, odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 12 w sali 232 (II piętro) UM Malborka.

Warto dodać, że zasiadanie w MRS jest funkcją społeczną, nieodpłatną.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto