Juniorzy młodsi Pomezanii Malbork pokonali 5:0 Jantara Ustka

Juniorzy młodsi Pomezanii Malbork pokonali na wyjeździe Jantar Ustka w 5 kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Pomezania Malbork grała w składzie: Kacprowicz (Żelazowski), Radomski (Golwiej) Lewandowski (Kwiatkowski), Warpas, Wendowski (Konicz), Szutiak, Rychlewski (Michalecki), Ziarnik (Stradał), Bełz, Sałek.
Bramki zdobyli: Mateusz Bełz (2), Artur Sałek, Bartłomiej Szutiak, Miłosz Ziarnik.
W rozegranym w Ustce meczu gospodarze tylko na początku stworzyli dwie sytuacje bramowe, jednak nasz bramkarz Szymon Kacprowicz bardzo dobrze je wybronił. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po strzale z Bartka Szutiaka. W drugiej połowie nasza drużyna dominowała i mogła odnieść najwyższe zwycięstwo, nawet dwucyfrowe, jednak trzykrotnie gospodarzy ratowała poprzeczka. W kilku sytuacjach nasi zawodnicy nie trafiali w stuprocentowych sytuacjach.
Zagraliśmy w sumie dobry mecz, szczególnie w drugiej połowie, ale skuteczność wykorzystywania stuprocentowych sytuacji bramkowych trochę nas niepokoi. Trzeba ją poprawić. Są takie mecze, jak na przykład z Bałtykiem, że niewykorzystywanie takich sytuacji ma istotny wpływ na niekorzystny wynik.
Chciałbym podkreślić wzorowe sędziowanie tego meczu przez trzech arbitrów z Podokręgu Słupsk, którym po meczu podziękowałem, nie biorąc pod uwagę naszego wysokiego zwycięstwa.
Czynimy starania, żeby nasz zespół wzmocnić 2-3 zawodnikami przed zamknięciem okna transferowego, lecz to tylko zależy od macierzystych klubów piłkarzy, którzy wyrazili zgodę na grę w naszym klubie.
W najbliższą niedzielę (21 września) czeka nas hitowe spotkanie. O godz.11 na stadionie przy ul. Toruńskiej zagramy z drużyną AP Lechia Gdańsk, w której występuje nasz zawodnik Krzysztof Krakowiak. Na to spotkanie gorąco zapraszamy kibiców piłki nożnej.

Informację nadesłał Henryk Pawłowski, trener juniorów młodszych Pomezanii Malbork