Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Autobusy MZK Malbork od 18 marca jeżdżą z przerwami w rozkładzie

Radosław Konczyński
Fot. Radosław Konczyński
Od 18 marca do odwołania autobusy MZK Malbork kursują według rozkładu jazdy zmienionego na czas trwania stanu zagrożenia epidemicznego.

Przypomnijmy: linia nr 2 została całkowicie zawieszona, a autobusy na liniach nr 1, 3, 4, 5 i 6 kursują tylko w godzinach 4.20-8.00; 13.00-16.00; 19.00-23.05, zgodnie z nowym rozkładem obowiązującym od 18 marca.

To oznacza, że od godz. 8 do godz. 13 i od godz. 16 do godz. 19 w dni powszednie autobusy nie jeżdżą. W soboty i niedziele liczba kursów również zostanie ograniczona. Gdyby tylko liczyć godzinowo, to czas pracy zmniejsza się o ponad 40 procent. Komunikacja normalnie działa przez około 18 godzin dziennie, a teraz będzie to w sumie 8 godzin.

- Najważniejsze jest to, że wszystkie kursy, które wożą ludzi do pracy, zapewniamy. Ale jeśli pominęliśmy jakąś grupę osób, to będziemy się starali reagować elastycznie. Prosimy o maile i telefony. Jeżeli będzie możliwe, to postaramy się wprowadzić zmiany - mówi Małgorzata Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

Sprawdź:

Kursów jest mniej, ale firma nie myśli o wysyłaniu kierowców na przymusowe urlopy.

- W godzinach szczytu muszą być wszyscy. Nie przewidujemy zbiorowych urlopów. Na razie też nie było indywidualnych próśb od kierowców związanych z obecną sytuacją. Natomiast nasi pracownicy obawiali się o zdrowie swoje i swoich bliskich, dlatego wprowadziliśmy wydzielone strefy z przodu autobusów, w których nie ma kontaktu z kierowcami. Nie możemy dopuścić, żeby zachorowali, bo wtedy komunikacja miejska by stanęła całkowicie - mówi Małgorzata Zemlik.

Od 18 marca nie można już więc nabyć biletów u kierowcy. Firmy Stopol, Ruch i Eurocash kupują bilety malborskiej komunikacji miejskiej. Sklepy i niestety coraz mniej liczne kioski, zaopatrujące się w tych miejscach, mają je w sprzedaży. Można też udać się do bazy MZK przy ul. de Gaulle'a, by tam w kasie zaopatrzyć się w większą pulę. Natomiast miejski przewoźnik bardzo zachęca do korzystania z aplikacji moBilet na smartfony.

- To nie jest skomplikowane. Coraz więcej osób korzysta z tej możliwości. W pierwszym roku to było raptem kilka osób miesięcznie, a np. w lutym bieżącego roku sprzedaliśmy 1345 „mobiletów” - mówi Małgorzata Zemlik.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto