Malbork. Juniorzy Pomezanii po pierwszym meczu w rundzie wiosennej. Przegrali w Stężycy po walce

Konrad Sosiński Fotografia
Nie tylko seniorzy, ale także juniorzy młodsi Pomezanii Malbork rozpoczęli rundę wiosenną. W meczu ligi wojewódzkiej w Stężycy malborczycy byli blisko wywalczenia choćby punktu. Niestety, wrócili bez żadnej zdobyczy.

Radunia Stężyca w pierwszej części sezonu znajdowała się w górnej połówce tabeli, a Pomezania w dolnej, ale na boisku tego nie było widać. Podopieczni trenerów Sebastiana Ratajczyka i Michała Krawczyka dzielnie walczyli, pomimo pewnych problemów.

Do Stężycy drużyna pojechała bez Mateusza Latkiewicza, przesuniętego do zespołu seniorów. Z kolei pech prześladował dwóch innych juniorów włączonych do kadry malborskiego piątoligowca. Po kilkunastu minutach boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Mateusz Rabenda, a na początku drugiej połowy urazu nabawił się Konrad Nędza.

Do przerwy było 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 16 minucie, a w końcówce do remisu doprowadził Hubert Zelman. W 78 minucie miejscowi zdobyli bramkę na wagę trzech punktów.
- Mimo minimalnej porażki, naszym młodym zawodnikom należą się brawa za postawę, tym bardziej, że naprawdę nie omijały ich kłopoty - podsumowuje Paweł Rybarczyk, dyrektor MKS Pomezania Malbork.

Pomezania: Szraga - Cyrzon, Nędza (49 Opałka), Rabenda (24 Zelman), Gucwa, Klonowski (71 Brodnicki), Prócheński, Stacharski, Janczewski, Sowiński (85 Kostrzewski), Dąbrowski.

V liga. Pomezania Malbork straciła punkty na inaugurację run...