Mecz sezonu w Malborku. Piątoligowej Pomezanii przyda się "dwunasty zawodnik"

Niewykluczone, że będzie to mecz sezonu w drugiej grupie V ligi, który może nawet zdecydować o awansie. Malborska Pomezania chce jutro pokonać Wdę Lipusz i odzyskać pozycję lidera, którą niespodziewanie straciła po ostatniej kolejce.

Malborscy piłkarze skomplikowali sobie sprawy, niespodziewanie przegrywając w ostatniej kolejce na wyjeździe z Borowiakiem Czersk 1:2. Prowadzili po bramce Macieja Bełza w 54 minucie (wcześniej, w pierwszej połowie, karnego zmarnował Radosław Migawski) i nic nie zapowiadało porażki. Niestety, po dwóch błędach w obronie stracili gole w 85 minucie i już w doliczonym czasie gry.

Z potknięcia Pomezanii skorzystała Wda Lipusz, która zepchnęła ją z pierwszego miejsca.

- Mleko się rozlało i teraz czeka nas najpoważniejszy mecz. Nie ma co siadać i rozpaczać. Wszystko w naszych nogach, gramy u siebie. Zapominamy o Borowiaku i myślimy tylko o Wdzie - mówi Radosław Rabenda, prezes Pomezanii.

Szkoda by było, gdyby w tym sezonie malborska drużyna zaprzepaściła szansę na awans. Na pewno w sobotę przyda się doping, bo rywal solidnie wzmocnił się przed rundą rewanżową. I to widać, bo w rundzie wiosennej zdobyła komplet punktów w pięciu rozegranych spotkaniach, zdobywając w nich 17 bramek. Ostatnio rozgromiła 5:0 Orła Subkowy.

Początek sobotniego meczu z Wdą Lipusz o godz. 16. Działacze malborskiego klubu zachęcają, by tłumnie zasiąść na trybunach i dopingiem wspomóc drużynę. Kibice, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, będą mogli obejrzeć spotkanie na żywo w internecie na kanale Internetowej Telewizji Sportowej KP SPORT.