Medale pływaków MAL WOPR na zawodach "Gdyńskie Delfinarium"

Po miesiącu od wznowienia treningów po wakacyjnej przerwie pływacy MAL WOPR wystartowali w pierwszych zawodach w sezonie 2012/2013. Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod nazwą „Gdyńskie Delfinarium” pod patronatem prezydenta miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, zgromadziły na starcie bardzo silną stawkę ponad 500 młodych pływaków z 19 klubów z całej Polski.

Wśród startujących znaleźli się zawodnicy z tak odległych miast jak Brodnica, Koszalin, Toruń, Olsztyn czy Ciechocinek. W Gdyni, zgodnie z tradycją klubu, pływacy MAL WOPR walczyli o symboliczne czekolady, które trenerki wręczają zawodnikom, gdy ci poprawią swój rekord życiowy na pierwszych zawodach w sezonie. Rekordów było wiele. Aż dziewiętnaściorgu zawodnikom udało się wywalczyć nowe życiówki, niektórym w obu startach. Do dorobku MAL WOPR należy również doliczyć 5 medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy, a także drugi stopień podium w zestawieniu na najlepszych pływaków w klasyfikacji generalnej.
O potwierdzeniu wielkiej formy już na początku sezonu możemy mówić w przypadku Julii Sobczyńskiej. Nasza najlepsza dwunastolatka, zawodniczka kadry wojewódzkiej, zaprezentowała się znakomicie. W swoim starcie na 100 m stylem motylkowym zdeklasowała rywalki i z czasem 1:16,41 zajęła pierwsze miejsce z przewagą aż 6 sekund nad kolejną zawodniczką. Drugi stopień podium zajęła natomiast w starcie na 100 m stylem grzbietowym. Warto dodać, że oba starty okraszone zostały nowymi rekordami życiowymi zarówno na 50 m jak i 100 m, a wyniki punktowe obu startów pozwoliły Julii cieszyć się z okazałego pucharu, który otrzymała za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji 12-latek.
Medale srebrne wywalczyły w Gdyni Aleksandra Szymula oraz Natalia Haak, obie w wymagającej konkurencji 100 m stylem motylkowym. Ostatni medal, tym razem brązowy dorzuciły do dorobku MAL WOPR zawodniczki z rocznika 2001 (Kinga Kapusta, Laura Łukowska, Marcelina Rodziewicz oraz Karolina Lisowska), które w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym zajęły 3 miejsce.
Wszyscy zawodnicy odbierali medale i puchar z rąk olimpijczyka, wspaniałego pływaka Marka Krawczyka. Warto dodać, że nasze sztafety z rocznika 1999 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęły pechowe 4 miejsca ustępując trzecim ekipom tylko o 3 sekundy dziewczęta i o 0,09 sek. chłopcy…
W sztafetach nowe rekordy życiowe na 50 m kraulem ustanowili Ola Szymula i Dawid Przybytkowski. Dawid poprawił także swój rekord życiowy na dystansie 100 m stylem klasycznym. Po dwie życiówki na zawodach ustanowili także: Dominik Jendruszewski, Kacper i Monika Zuchniewscy, Maciej Szymula a w kategoriach młodzika; Michał Wójtowicz, Anna Włodarczyk, Natalia Tyborska, Iga Tetkowska oraz Zuzanna Małyj. Czekoladą osłodzili sobie również zawodnicy, którzy uzyskali po jednym rekordzie życiowym: Karol i Paweł Włodarczyk oraz Agnieszka Walczak, Oliwia Wasilewska, Karolina Lisowska, Kinga Kapusta oraz Szymon Ochociński.
Podsumowując pierwsze zawody w sezonie należy uznać je za udane. Poziom zawodów był bardzo wysoki, tym bardziej cieszą więc zdobyte medale ale przede wszystkim uzyskane życiówki. Liczymy, ze tych ostatnich będzie w rozpoczętym właśnie sezonie jak najwięcej.