Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Memoriał Przemysława Wądołowskiego w Malborku. Odbyła się czwarta runda, a to oznacza koniec cyklu 2023/2024

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Zakończył się Memoriał Przemysława Wądołowskiego w Malborku, w ramach którego rywalizowali biegacze i miłośnicy nordic walking. Na cykl składały się cztery imprezy, a ostatnia odbyła się w minioną sobotę (24 lutego).

Memoriał zastąpił Malborską Ligę Biegową i Nordic Walking

Przypomnijmy, że wcześniej te zawody były znane jako Malborska Liga Biegowa Nordic Walking. W ubiegłym roku ich pomysłodawca i organizator, Wiesław Walendziak, właściciel firmy Organizacja Imprez Masowych Valdano, postanowił zmienić nazwę na Memoriał Przemysława Wądołowskiego. W ten sposób chciał uczcić pamięć postaci znanej w środowisku sportowym, głównie piłkarskim, ale także w gronie biegaczy, a zawodowo jako długoletni nauczyciele wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym. Zmiana nazwy cyklu to reakcja na smutny fakt z lipca 2023 r., gdy Przemysław Wądołowski zmarł przedwcześnie w wieku 57 lat.

Memoriał, tak jak wcześniej liga, składał się z czterech spotkań – po jednym w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym. Po każdym starcie każdy uczestnik otrzymywał fragment medalu, więc jeśli ktoś chciał skompletować całość, musiał wziąć udział we wszystkich rundach. Natomiast by zostać ujętym w klasyfikacji generalnej, trzeba było wystartować co najmniej w dwóch odsłonach. W klasyfikacji końcowej sumowanej były czasy z poszczególnych startów. W pierwszej kolejności brani pod uwagę byli ci zawodnicy, którzy uczestniczyli w czterech spotkaniach, potem w trzech i na koniec dwóch.

Czwarta runda Memoriału Przemysława Wądołowskiego

Za każdym razem rywalizacja odbywała się na tej samej około 5-kilometrowej trasie ze startem i metą na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej. Uczestnicy najpierw pokonywali niespełna dwa okrążenia na bieżni i wyruszyli na ścieżki Parku Miejskiego. W ostatniej rundzie spośród biegaczy najszybciej ten dystans pokonał Adam Serocki z Elbląga, który również okazał się najlepszy w klasyfikacji końcowej. Drugi był Jarosław Czopek z Białegostoku, a trzeci Tomasz Hapke z Wilkowa – i taka też była ich ostateczna kolejność.

W kategorii pań ponownie najszybciej 5 km pokonała Natalia Ruchlewicz ze Sztumu, która wyprzedziła Agnieszkę Stolarów z Malborka i Bożenę Znarowską z Elbląga. To również kolejność w klasyfikacji końcowej.

W nordic walking bezkonkurencyjny był Maciej Wiśniewski z Malborka, który wygrał czwartą rundę i cały cykl. Po piętach starał mu się deptać Bogdan Rycąbel w miejscowości Licze w powiecie kwidzyńskim. Wśród pań pierwsze miejsce w klasyfikacji open kobiet zajęła Hanna Grobelniak z Żukowa.

Dla organizatora najważniejsze jest to, że nie brakuje osób, które po prostu chcą aktywnie spędzać czas. Dlatego – być może – określenia „rywalizacja” czy „zawodnicy” nie do końca odzwierciedlają motywację startujących. Oczywiście, to są zawody, ale wiele bierze udział właśnie po to, by się poruszać i wygrać z samą czy samym sobą. Podsumowanie memoriału odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Malborku. Wręczone zostaly nagrody pierwszym trójkom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto