Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Memoriał Przemysława Wądołowskiego w Malborku po pierwszej rundzie. Następne zawody odbędą się w grudniu

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
W sobotę (25 listopada) odbyła się w Malborku pierwsza runda Memoriału Przemysława Wądołowskiego. Na starcie marszu nordic walking i biegu pojawiła się duża grupa nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego, by uczcić pamięć swojego kolegi przedwcześnie zmarłego w tym roku.

Liga stała się memoriałem na cześć Przemysława Wądołowskiego

Do tej pory była to Malborska Powiatowa Liga Biegowa i Nordic Walking. Ryszard Walendziak, właściciel firmy Organizacja Imprez Masowych Valdano, jej organizator, zmienił nazwę na Memoriał Przemysława Wądołowskiego, by uczcić pamięć znanego malborczyka, który zmarł 24 lipca br. w wieku 57 lat.

Przemysław Wądołowski był nauczycielem wychowania fizycznego w malborskich szkołach: od 1990 roku w Szkole Podstawowej nr 3, następnie od 1998 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Przez całe dorosłe życie związany również ze światem piłki nożnej – jako trener, a potem sędzia i obserwator piłkarski także na szczeblach centralnych. Od 2006 roku przez siedemnaście lat radny powiatu malborskiego, pełniący funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przeszło dwadzieścia lat mieliśmy przyjemność podążać razem po ścieżkach sportowych naszych wspólnych zainteresowań. Dziękujemy Tobie za te wszystkie lata i za każde Twoje wspierające słowo. Dzięki Tobie mogliśmy zorganizować wiele wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim byłeś wyjątkowo ciepłym, uczciwym i dobrym człowiekiem, cieszącym się powszechną sympatią. Dla całego środowiska sportowego to bolesna i trudna do zaakceptowania strata – podkreśla Ryszard Walendziak.

Trzeba dodać, że Przemysław Wądołowski też uczestniczył w Malborskiej Powiatowej Lidze Biegowej i Nordic Walking. W pierwszej rundzie cyklu 2023/2024 już bez niego i pod nową nazwą w sobotę (25 listopada) wzięła udział duża grupa nauczycieli I LO, by uczcić pamięć swojego kolegi. Część również poza konkurencją, po prostu maszerując bez kijków.

Memoriał składa się z czterech rund. Aby zostać sklasyfikowanym, trzeba wziąć udział w dwóch. By liczyć na wysokie lokaty, trzeba ukończyć jak najwięcej rund, najlepiej wszystkie cztery. O miejscu decyduje suma czasów z poszczególnych startów. Uczestnicy pokonują dystans 5 km na bieżni przy ul. Toruńskiej i ścieżkach w Parku Miejskim, ze startem i metą na Stadionie Miejskim.

Memoriał Przemysława Wądołowskiego. Zwycięzcy pierwszej rundy

W sobotę jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy nordic walking (i tak już będzie za każdym razem). Do samego końca o zwycięstwo walczyło dwóch z nich. Ostatecznie pierwszy na mecie pojawił się Bogdan Rycąbel z miejscowości Licze w powiecie kwidzyńskim w czasie 31 minut i 25 sekund. Maciej Wiśniewski z Malborka stracił do zwycięzcy tylko dwie sekundy. Trzeci był Rafał Grobelniak z Żukowa (33,22). Wśród pań na pierwszym miejscu pierwszą rundę memoriału ukończyła Hanna Grobelniak z Żukowa (37,20), przed Zuzanną Gretkowską z Kwidzyna (38,30) i Jadwigą Halik-Lewandowską z Kwidzyna (38,30).

Wśród biegaczy przez cały dystans kroku sobie dotrzymywali Łukasz Godlewski z Malborka i Adam Serocki z Elbląga. W tej kolejności przekroczyli linię mety, a dzieliły ich zaledwie trzy sekundy. Malborczyk wygrał w czasie 18,09 sekundy. Jako trzeci na Stadionie Miejskim zameldował się Jarosław Czopek (19,18).
Najszybszą z pań była Natalia Ruchlewicz ze Sztumu, która na pokonanie 5 kilometrów potrzebowała 20 minut i 58 sekund. Drugie miejsce open wśród kobiet zajęła Agnieszka Stolarów z Malborka w czasie 22,40 minuty. Trzecia była Bożena Znarowska z Elbląga (24,06).

Kolejne rundy I Memoriału Przemysława Wądołowskiego odbędą się 16 grudnia, 20 stycznia i 24 lutego. Marsz nordic walking będzie się rozpoczynał o godz. 13, a bieg o godz. 14. Chętni już mogą się zgłaszać poprzez stronę www.zapisyvaldano.pl. Opłata podczas zapisów drogą elektroniczną wynosi 40 zł, a w dniu zawodów (jeśli będą wolne miejsca) – 60 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto