MOP Pomezania. Raport ligowy po weekendzie 27-28 września

RK
MOP Pomezania Malbork przygotowała kolejny raport po ligowym weekendzie. Przeczytajcie, jak w ostatnich dniach września zagrały drużyny młodzieżowe.

Pomorska liga juniorów młodszych

Po raz trzeci nasza drużyna odniosła wyjazdowe zwycięstwo, wygrywając  2:1 w Gdańsku z zespołem Gedanii.
Malborczycy od samego początku posiadali przewagę i wygrywali 1:0 po bramce Macieja Bełza w 22 minucie, następnie tuż po przerwie po indywidualnej akcji Artur Sałek podwyższył na 2:0 i wydawało się, że jest już po meczu.

Jednak zespół z Gdańska zdobył bramkę kontaktową po błędnym ustawieniu naszej obrony i przez kilka minut było nerwowo, ale ostatnie 15 minut dominowaliśmy na boisku i zasłużenie wygraliśmy. Następny mecz nasz drużyna zagra w niedzielę, 5 października o godz. 11 na stadionie przy ul. Toruńskiej z KP Starogard.

- Cieszy trzecie wyjazdowe zwycięstwo, ale także progres w naszej grze. W tym meczu wszyscy zawodnicy zagrali z dużą ambicją. Chciałbym  za to podziękować chłopcom, biorąc pod uwagę  również zawodników rezerwowych, którzy nie zagrali w tym meczu. Ważnym elementem był fakt, że nie dostaliśmy żadnej kary indywidualnej, a zgraliśmy w tym meczu bez Patryka Truszczyńskiego, który za nią właśnie pauzował, jednak był z drużyną i cieszył się tego zwycięstwa – powiedział po meczu trener Henryk Pawłowski.

Pomezania: Kacprowicz, Kwiatkowski, Bieszczad, Lewandowski, Radomski, Sałek, Kozieł (Michalecki), Szutiak (Ziarek), Warpas, Ziarnik, Bełz.

Rocznik 2000/01

W meczu ligi juniorów C1 Pomezania po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu zremisowała z Czarnymi Przemysław 3:3, choć w drugiej połowie to malborczycy gonili wynik. Dzięki zdobytemu punktowi Pomezania nadal prowadzi w tabeli ligowej.

Rocznik 2002

Drużyna z rocznika 2002, póki co, nie ma sobie równych w lidze i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem malborczykom na drodze stanęli rówieśnicy z Rodła i mecz w Kwidzynie, jak można było się spodziewać, był interesujący, jednak po bramkach Michała Tułodzieckiego oraz Pawła Błaszaka już w pierwszej części meczu komplet punktów zapewniła sobie Pomezania. Z kompletem 5 zwycięstw pewnie prowadzimy w ligowej tabeli.

Rocznik 2003

Młodzi piłkarze Pomezanii z rocznika 2003/04 podobnie jak starsi koledzy również rywalizowali w Kwidzynie z Rodłem. Mimo iż nasza drużyna nie była faworytem, to jednak udało się przywieźć do Malborka cenny punkt, choć po pierwszej połowie się na to nie zanosiło, bo przegrywaliśmy 0:2. Po przerwie niezawodny okazał się Konrad Nędza, który strzelił dwie bramki dające remis na bardzo trudnym terenie. Po 4 kolejkach nasza drużyna zajmuje 4 miejsce w lidze z dorobkiem 7 punktów.

Rocznik 2004 - Turniej „Biało-Zielona Przyszłość z Lotosem”

W sobotnie przedpołudnie na Stadionie Miejskim w Malborku dwie drużyny Pomezanii z rocznika 2004 wraz z wyróżniającymi się zawodnikami z rocznika 2005 wzięły udział w turnieju z okazji podpisania umowy naszego klubu z Lechią Gdańsk i grupą Lotos. W turnieju udział wzięły jeszcze cztery kluby z programu „Biało-Zielona Przyszłość z Lotosem”: Lechia Gdańsk, Concordia Elbląg, Żuławy Nowy Dwór Gdański oraz KP Starogard Gdański.

Dużo nie brakowało, aby jedna z naszych drużyn okazała się niezbyt „gościnna” dla kolegów z Gdańska, bo mecz półfinałowy z Lechią Gdańsk dostarczył licznie zgromadzonym rodzicom i kibicom niezapomnianych emocji. Przez większość spotkania Pomezania prowadziła najpierw 2:0 oraz 3:1, jednak dała sobie wyrwać zwycięstwo, co doprowadziło do serii rzutów karnych, w których lepsi okazali się młodzi piłkarze Lechii.

Oni z kolei w finale musieli uznać wyższość drużyny Concordii Elbląg, która wygrała 2:1 i zasłużenie z kompletem zwycięstw wygrała cały turniej. Zespół Pomezanii w meczu o 3 miejsce pewnie pokonał Żuławy 5:1. Końcowa klasyfikacja: 1. Concordia, 2. Lechia, 3. Pomezania I, 4. Żuławy, 5. Pomezania II, 6. KP Starogard.

Wyniki turnieju. Gr. 1: Pomezania I – KP Starogard Gdański 7:0, Concordia Elbląg – KP Starogard Gdański 4:0, Pomezania I – Concordia 0:3. Gr. 2: Pomezania II – Żuławy Nowy Dwór Gd. 1:4, Lechia Gdańsk – Żuławy 11:0, Pomezania II – Lechia 0:7.
Półfinały: Concordia – Żuławy 4:1, Pomezania – Lechia 3:3 (k. 0:2). Mecz o 3 miejsce: Pomezania – Żuławy 5:1. Finał: Concordia – Lechia 2:1.

Rocznik 2006

Nasza drużyna w sobotę rywalizowała na turnieju organizowanym przez Gryf Tczew. Młodzi piłkarze Pomezanii zwyciężyli z kompletem 5 zwycięstw i bilansem bramek 16-1.

Wyniki: Pomezania – Gryf Tczew 1:0 (Adrian Stawski), Pomezania – Orły II Tczew 5:1 (Miłosz Maciąg 2, Filip Kraske, Adrian Stawski, Jakub Dziedzic), Pomezania – Gryf II 5:0 (Adrian Stawski 2, Fabian Baranowski 2, Adrian Starzec), Pomezania – Orły 2:0 (Adrian Stawski, Miłosz Maciąg), Pomezania – Olimpico 3:0 (Adrian Stawski, Miłosz Maciąg, samobójcza).

Pomezania: Bartosz Koźbiał, Oliwier Śpiewak, Jakub Dziedzic, Adrian Starzec, Fabian Baranowski, Miłosz Maciąg, Filip Kraske, Oskar Szymczak, Adrian Stawski.

Rocznik 2007

Bardzo miłą wiadomość przywiózł z Drewnicy trener Tomasz Chomicz, który prowadzi najmłodszą Pomezanię z rocznika 2007/08 i ta wygrała wszystkie mecze, strzelając 15 brameki tracąc tylko dwie. Nasi najmłodsi pomezańczycy pokonali Gryf Tczew 4:0, Wisłę Drewnica 4:1, Morze Stegna 3:0 oraz Beniaminek Starogard Gdański 4:1.