Nauczyciele ZSP nr 3 w Malborku z wizytą w Berlinie. Poznawali system edukacji

Jacek Skrobisz
Fot. Archiwum ZSP nr 3 w Malborku
Udostępnij:
Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku pojechało na tydzień do Berlina w ramach projektu "Mobilność kadry edukacyjnej". Poniżej informacja ZSP nr 3.

13 nauczycieli przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w dniach 21-27 lutego uczestniczyło w wyjeździe do Berlina w związku z realizowanym przez szkołę projektem w ramach akcji KA1 "Mobilność kadry edukacji szkolnej".
"Europejska jakość w szkoleniu zawodowym" to projekt realizowany w ramach akcji ERASMUS + 2015 w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej. Na działania objęte projektem szkoła pozyskała prawie 112 000 euro. Projekt adresowany jest głównie do uczniów, ale obejmuje również szkolenia zawodowe nauczycieli zawodów kształcących w naszej placówce i to właśnie nauczyciele rozpoczęli realizację projektu.
Nauczyciele szkoły mieli możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową w dwóch szkołach w Berlinie, w tym jednej największej w Europie kształcącej ok. 4500 uczniów, szkół kształcących w branży logistycznej, informatycznej i handlowej oraz uczestniczenia w obserwacji lekcji.
W ramach pobytu odbyło się także:
- spotkanie z politykami w Federalnym Ministerstwie Edukacji i Badań Naukowych w Poczdamie, którego celem było poznanie rozwiązań systemowych w zakresie edukacji.
- warsztaty w Centrum Informacji, Szkoleń i Spotkań oraz spotkanie z prezesem Izby Handlowo Przemysłowej, których celem było poznanie systemu kształcenia zawodowego w Niemczech w tym systemu dualnego jako wiodącej formy integracji z rynkiem pracy.
Należy zaznaczyć, że nauczyciele mieli także okazję zwiedzić największe atrakcje turystyczne Berlina oraz Poczdamu.

Informacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Najbardziej poważne zawody według Polaków ZOBACZ RANKING

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie