Nowy Staw - Malbork. Remisowy sparing Gromu z czwartoligowcem z województwa kujawsko-pomorskiego [ZDJĘCIA]

rk
W przedostatnim sparingu w okresie przygotowawczym IV-ligowy Grom Nowy Staw zremisował w sobotę (16 lutego) z Wisłą Nowe 3:3 (2:1).

Przeciwnik nowostawian to szesnasta drużyna IV ligi kujawsko-pomorskiej, jednak końcówkę rundy miała dobrą, bo zanotowała serię sześciu spotkań bez porażki. Na sztucznej murawie przy Toruńskiej w Malborku, gdzie odbył się sobotni sparing, goście z Nowego postawili zespołowi z Nowego Stawu twarde warunki.

Grom, wicelider IV ligi pomorskiej, objął prowadzenie po bramce Mateusza Górki, rywale wyrównali, ale kolejną bramkę dla podopiecznych trenera Grzegorza Obiały zdobył Robert Wesołowski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie gra była bardzo wyrównana, natomiast to goście po dwóch dośrodkowaniach z prawej strony (w tym raz z rzutu rożnego) strzelili dwa gole i wyszli na prowadzenie. Grom wyrównał po pięknym strzale Roberta Zielińskiego tuż zza pola karnego pod poprzeczkę.

Trener Grzegorz Obiała nie ukrywa, że jego podopieczni zagrali słabiej niż w poprzednich meczach, ale...

- To był wartościowy sprawdzian, bo takie zespoły będą tak z nami grały w lidze. Przeciwnik zagrał z dużym zaangażowaniem. Z naszej strony dzisiaj tego zaangażowania było trochę mniej - mówi szkoleniowiec nowostawskiej drużyny.

W ostatnim sparingu Grom zmierzy się 23 lutego z V-ligowym Sokołem Zblewo ponownie na sztucznej murawie przy ul. Toruńskiej w Malborku.