Nowy Staw. Pożyteczny sparing Gromu z Concordią [ZDJĘCIA]. Remis z czwartoligowcem z Elbląga

KS Grom Nowy Staw/Konrad Sosiński
W swoim drugim sparingu w okresie przygotowawczym Grom Nowy Staw miał okazję sprawdzić się na tle dużo silniejszego przeciwnika niż rozgromiony w pierwszym meczu kontrolnym 8:0 A-klasowy Relax Ryjewo. Spotkanie w Elblągu z Concordią zakończyło się remisem 2:2.

Sparing zapowiadał się ciekawie, bo w końcu zmierzyły się lider IV ligi warmińsko-mazurskiej oraz wicelider IV ligi pomorskiej.

- Mecz toczył się w dobrym tempie, a oba zespoły próbowały grać ofensywnie i stwarzać sobie sytuację bramkowe. Oba trafienia dla Gromu zaliczył Tomasz Grabowski, który na początku przygotowań jest w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej - informuje KS Grom.

W meczu rozegranym na sztucznej murawie przy ulicy Skrzydlatej nowostawianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Tomasz Grabowski, który zresztą w przeszłości grał też w Concordii, pierwszego gola strzelił już 6 w minucie. Gospodarze wyrównali w 16 minucie z karnego. Cztery minuty później sędzia podyktował "jedenastkę" dla Gromu i tej okazji nie zmarnował Grabowski. To było jego piąte trafienie w dwóch sparingach. Concordia doprowadziła do remisu na niespełna 20 minut przed końcem.

Podopiecznych trenera Grzegorza Obiały czeka w najbliższą sobotę kolejny "atrakcyjny" sprawdzian. Zagrają na wyjeździe z III-ligowym KP Starogard Gdański.