Piłka nożna. Grom Nowy Staw i Pomezania Malbork wygrały swoje mecze pucharowe. Błękitni Stare Pole odpadają

IV-ligowe Grom Nowy Staw i Pomezania Malbork grają dalej w Pucharze Polski. Błękitni Stare Pole pożegnali się z rozgrywkami. W środę (11 października) odbyły się mecze IV rundy PP na szczeblu podokręgu Malbork.

Puchar Polski na szczeblu lokalnym. Wyniki IV rundy w Podokręgu Malbork

Grom Nowy Staw, trzecia drużyna IV ligi pomorskiej, w środowym meczu pucharowym zmierzył się na wyjeździe ze Spójnią Sadlinki, piątym zespołem czwartej grupy A-klasy. Bramki w tym spotkaniu padały po przerwie. Gospodarze objęli prowadzenie w 51 minucie. Cztery minuty później wyrównał Norbert Hołtyn, ale od 60 minuty Spójnia znów prowadziła. Kolejne bramki dla nowostawian padły dopiero dopiero w końcówce. W 88 minucie do remisu doprowadził Tomasz Panek. Minutę później trafił Fabian Urbański, ten sam zawodnik ustalił wynik w 94 minucie.

Malborska Pomezania, siódma drużyna IV ligi, pojechała w środę do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie zmierzyła się z Żuławami, ósmym zespołem w tabeli V ligi. W tym meczu kibice do przerwy również nie oglądali bramek.
Goście wyszli na prowadzenie w 62 minucie po strzale Adriana Włocha. Drugiego gola dla Pomezanii strzelił w 75 minucie Piotr Marszałek i takim wynikiem mecz się zakończył.
Malborska drużyna grała w składzie: Uzarek – Bochyński (46 Mrozek), Włoch, Marszałek, Kobyliński – Lewandowski, Karniluk, Klinkosz, Śmietanko (58 Gucwa), Rapińczuk (46 Wąs) – Nędza (58 Rabenda).

Błękitni Stare Pole, szósty zespół klasy okręgowej, zagrali na wyjeździe z innym piątoligowcem, Pogonią Prabuty. Podopieczni trenera Macieja Rogowskiego przegrali 0:1 i odpadli z pucharu. W czwartym meczu IV rundy na szczeblu Podokręgu Malbork dzierzgońskie Powiśle pokonało 4:0 A-klasową Amatorkę Mikołajki Pomorskie.

W kolejnej rundzie zagrają więc Grom, Pomezania, Powiśle i Pogoń. Pary zostaną ustalone w wyniku losowania.