Piłka nożna. Grom Nowy Staw po wyrównanym meczu przegrał z Gryfem Wejherowo. Teraz czas na Gryfa Słupsk

W meczu zamykającym 12 kolejkę IV ligi pomorskiej Grom Nowy Staw przegrał w niedzielę (15 października) na swoim boisku z Gryfem Wejherowo. Teraz przed nowostawianami spotkanie z kolejnym Gryfem – w Słupsku.

IV liga. Grom Nowy Staw – Gryf Wejherowo 0:2 (0:0)

Pierwsza połowa niedzielnego meczu w Nowym Stawie była bardzo wyrównana. Jak relacjonuje trener gospodarzy, obie drużyny stworzyły sobie po dwie bardzo dobre okazje bramkowe, których jednak nie wykorzystały. Dwie bramki padły po przerwie i obie niestety dla przyjezdnych.

Część tej pierwszej połowy my byliśmy w ataku pozycyjnym, przez część grę prowadził przeciwnik, więc było to wyrównane spotkanie – mówi Dawid Leleń, pierwszy trener Gromu. - W drugiej połowie po stracie bramki odkryliśmy się, a Gryf stwarzał sytuacje po kontratakach. My też mieliśmy swoje okazje, ale po prostu wygrał skuteczniejszy zespół.

Gospodarze stracili obie bramki w podobny sposób – po zagraniach na wolne pole za plecy obrońców. W 60 minucie wynik otworzył Bartłomiej Iwański, natomiast co do drugiego gola są rozbieżności. Goście zaliczyli to trafienie Krzysztowi Idziemu, ale jak wyjaśnia szkoleniowiec Gromu, piłkę do swojej bramki skierował Dawid Zieliński.

W meczu z Gryfem między słupkami w Gromie pojawił się Mikołaj Jóźwiak, znany miejscowym kibicom, bo w przeszłości występował już w barwach nowostawskiego klubu. Został zakontraktowany w trybie awaryjnym i teraz był potrzeby. Dawid Leleń, nie tylko pierwszy trener, ale i pierwszy bramkarz, od dłuższego czasu leczy kontuzję.

Miałem naderwany mięsień czworogłowy, ale za półtora tygodnia powinienem wrócić do treningów. Z kolei teraz kontuzji nabawił się Marcel Gogola, więc sięgnęliśmy po Mikołaja Jóźwiaka – mówi Dawid Leleń.

Grom: Jóźwiak – Błażek, Panek, D. Zieliński, Głodek (65 Bohdan), Jaryczewski (60 Sadowski), Góźdź (70 Mielnik), R. Zieliński (80 Włodarczyk), Urbański (75 Dudzik), Hołtyn, Borowski.

Grom z 25 punktami zajmuje 4 miejsce w tabeli IV ligi. W kolejnym meczu spotka się na wyjeździe z wiceliderem Gryfem Słupsk (28 pkt). Zagrają dwie drużyny, które będą chciały zrehabilitować się po porażkach. Słupszczanie w 12 kolejce przegrali 0:2 z Pomezanią Malbork. W Słupsku można więc spodziewać się dobrego, zaciętego spotkania.