Piłka nożna. Grom Nowy Staw z trzecim zwycięstwem w sezonie. Przegrywał, ale pokonał Spartę Sycewice

Do przerwy nowostawianie przegrywali ze Spartą Sycewice, a w drugiej połowie odwrócili losy spotkania. Konrad Sosiński Fotografia
W 3 kolejce IV ligi pomorskiej w upalny wtorek (15 sierpnia) Grom Nowy Staw wygrał u siebie 3:1 ze Spartą Sycewice. W nowym sezonie nowostawianie radzą sobie bardzo dobrze, bo to ich trzecie zwycięstwo.

Grom Nowy Staw w nowym sezonie IV ligi pomorskiej tylko wygrywa

Wtorkowy mecz w Nowym Stawie rozpoczął się o godz. 11 i był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, bo przy temperaturze powietrza przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Goście do przerwy prowadzili 1:0.

- Pomimo niesprzyjającej pogody sprostaliśmy fizycznie. Pierwsza połowa była ze wskazaniem na nas, ale w końcówce straciliśmy piłkę przy wyprowadzaniu akcji sprzed własnej bramki. Chcemy grać piłką, prowadzić grę, grać atrakcyjnie, więc takie straty mogą się zdarzać. Porozmawialiśmy sobie w przerwie, wymagaliśmy większego zaangażowania i w drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej. Stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji – opowiada Dawid Leleń, pierwszy trener i bramkarz Gromu.

Gospodarze wyrównali w 58 minucie po rzucie karnym Mateusza Borowskiego, który zresztą wcześniej był faulowany. W 80 minucie było 2:1 dla Gromu. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową trącił Krzysztof Błażek, a Borowski przyłożył stopę i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i już czwartą w sezonie. Wynik został ustalony w czwartej minucie doliczonego czasu przez Piotra Dudzika. To piłkarz, który w przerwie letniej nosił się z zamiarem opuszczenia Nowego Stawu, ale ostatecznie dał się namówić na dalszą grę.

Akcja, która przyniosła trzeciego gola miejscowym, rozpoczęła się od grającego trenera Gromu. Po dalekim wykopie Lelenia Borowski wygrał pojedynek główkowy, piłka trafiła do Dudzika, który ruszył do przodu i uderzył z ok. 20 metrów nie do obrony.

Sparta kończyła mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach, które jej zawodnicy zobaczyli w 78 i 88 minucie. Najpierw z boiska wyleciał stoper, który sfaulował Borowskiego wychodzącego na czystą pozycję. Kolejny zawodnik gości został ukarany drugą żółtą kartką.

IV liga. Grom Nowy Staw - Sparta Sycewice 3:1 (0:1)

• 0:1 (44 minuta)
  • 1:1 - Mateusz Borowski (58, karny)
  • 2:1 - Mateusz Borowski (80)
  • 3:1 - Piotr Dudzik (90+4)

Grom: Leleń – Błażek, D. Zieliński, Panek, Polański (65 Sadowski) – Bohdan (65 Głodek), R. Zieliński, Urbański (75 Dudzik), Hołtyn, Góźdź (75 Jaryczewski) - Borowski.

W 4 kolejce IV ligi pomorskiej w najbliższą sobotę (19 sierpnia) w Malborku dojdzie do derbów powiatu malborskiego, w których Pomezania podejmie Grom. Początek meczu o godz. 17.