Piłka nożna. Pomezania i Grom wygrały swoje mecze w IV lidze, a co słychać w niższych klasach rozgrywkowych?

Mecz IV ligi Pomezania Malbork - Arka II Gdynia.
Mecz IV ligi Pomezania Malbork - Arka II Gdynia. Konrad Sosiński Fotografia
Po 6 kolejek spotkań mają za sobą drużyny IV i V ligi. Na tych szczeblach rozgrywkowych ostatnio swoje mecze wygrały Pomezania Malbork, Grom Nowy Staw i Błękitni Stare Pole, a przegrała Delta Miłoradz. W A-klasie Jurand Lasowice Wielkie na razie tylko wygrywa, bez punktów pozostaje Nogat Malbork.

Zwycięstwa Pomezanii i Gromu w IV lidze

W 6 kolejce IV ligi Pomezania Malbork pokonała w sobotę (2 września) na swoim boisku 2:0 rezerwy Arki Gdynia. Do przerwy było 1:0 po bramce Roberta Wesołowskiego, który w 35 minucie wykorzystał podanie od Tomasza Grabowskiego. W 60 minucie Grabowski – jak się potem okazało – ustalił wynik spotkania. Zwycięstwo Pomezanii powinno być bardziej okazałe, ale świetnie bronił bramkarz gości. Obronił m.in. rzut karny Tomasza Grabowskiego.
Pomezania po sześciu kolejkach z 15 pkt zajmuje 3 miejsce. W najbliższym meczu zmierzą się 9 września na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń. Początek o godz. 16.

Grom Nowy Staw w 6 kolejce również grał u siebie. W meczu z rezerwami Gedanii Gdańsk gospodarze pierwsi stracili gola, ale ostatecznie wygrali 6:2. Po dwie bramki zdobyli Mateusz Borowski i Dawid Zieliński, po jednej Robert Zieliński i Fabian Urbański.
Nowostawianie zajmują 6 miejsce (12 pkt). W 7 kolejce zagrają 9 września na wyjeździe z rezerwami Arki.

Zwycięstwo Błękitnych i porażka Delty w V lidze

W V lidze bardzo dobrze radzą sobie Błękitni Stare Pole, którzy w 6 kolejce w wyjazdowym spotkaniu pokonali 2:0 drużynę z czołówki, Kolejarza Chojnice po bramkach Kamila Piotrowskiego z karnego i Bartosza Sowińskiego. Zespół trenera Macieja Rogowskiego z 13 pkt zajmuje 4 miejsce i traci tylko dwa „oczka” do prowadzącej Wierzycy Pelplin. W kolejnym meczu 9 września o godz. 16 Błękitni podejmą Rodło Kwidzyn.

Bez punktów pozostaje Delta Miłoradz, która zamyka tabelę V ligi na 15 miejscu. W drugiej kolejce pauzowała, więc do tej pory rozegrała pięć meczów. W 6 kolejce drużyna trenera Macieja Kędzierskiego przegrała u siebie z Centrum Pelplin 2:4, mimo że do przerwy prowadziła 2:1 po bramkach Bartka Kluki oraz Macieja Pawłuszka. W kolejnym meczu Delta zagra na wyjeździe 9 września z Wietcisą Skarszewy, wiceliderem tabeli.

W A-klasie trzecie zwycięstwo odniósł Jurand Lasowice Wielkie, który pokonał 3:0 GKS Gardeja.
Trzecią porażkę poniósł natomiast Nogat Malbork, który przegrał u siebie 0:4 z Błyskawicą Postolin. Jurand jest trzeci, a Nogat dwunasty w tabeli.

Trzy kolejki spotkań rozegrały również drużyny „malborskiej” grupy B-klasy. Oto wyniki:

• Ruch Gościszewo pauzował.

Po trzech kolejkach liderem są Oldboys Kwidzyn z kompletem 9 punktów, a drugie miejsce zajmuje Real (6 pkt).