Piłka nożna. Derby powiatu malborskiego w A-klasie dla Juranda. W IV i V lidze zwycięstwa Pomezanii Malbork i Błękitnych Stare Pole

W sobotę (26 sierpnia) w 2 kolejce A-klasy Jurand Lasowice Wielkie (czerwone stroje) wygrał 3:1 z Nogatem Malbork. Radosław Konczyński
W 5 kolejce IV ligi Pomezania Malbork w sobotę (26 sierpnia) wysoko wygrała na wyjeździe z Gedanią II Gdańsk, a Grom Nowy Staw uległ u siebie Jaguarowi Gdańsk. W klasie okręgowej z trzecim zwycięstwem w sezonie Błękitni Stare Pole. Z kolei w A-klasie doszło do derbów powiatu malborskiego w Lasowicach Wielkich.

Pomezania Malbork z czwartym zwycięstwem w nowym sezonie IV ligi

W 5 kolejce IV ligi malborska Pomezania wygrała na wyjeździe 5:1 z Gedanią II Gdańsk. Trzy bramki dla gości zdobył Robert Wesołowski, a po jednej Tomasz Grabowski i Kamil Dryjas. Do przerwy malborczycy prowadzili 1:0.

Ten mecz miał dwie fazy. W pierwszej połowie było trochę nerwowości z naszej strony. Do przerwy Gedania nas postraszyła, miała bardzo dobre pierwsze 15 minut, kiedy nawet przeważała, ale ważną bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Robert Wesołowski. Gospodarze mieli swoje okazje, ale pewnie bronił Mateusz Uzarek. Druga połowa to już nasza dominacja, z biegiem czasu wykorzystaliśmy swoje sytuacje. Zdobyliśmy ładne bramki po ładnych akcjach – opowiada Paweł Budziwojski, trener Pomezanii.

Goście stracili gola przy prowadzeniu 4:0.

- Wkradło się trochę niefrasobliwości. Sami sobie sprokurowaliśmy tę bramkę niechlujnym wyprowadzenie piłki. Ale potem dobrze zareagowaliśmy, zdobyliśmy piątą bramkę. Dobry mecz, uważam, że zasłużone zwycięstwo. Czwarta wygrana w piątym meczu. Jestem zadowolony – mówił Paweł Budziwojski.

Pomezania: Uzarek – Wąs, Włoch, Marszałek, Kobyliński – Wesołowski (78 Bochyński), Latkiewicz (67 Dryjas), Śmietanko, Klinkosz (46 Karczewski), Rapińczuk (66 Nędza) – Grabowski (72 Lewandowski).

W Nowym Stawie miejscowy Grom podejmował w sobotę kandydata do awansu. Jaguar Gdańsk wygrał zdecydowanie 4:0. To druga porażka nowostawian z rzędu. W następnej klejce przed szansą na punkty staną ponownie przed swoją publicznością, bo 2 września o godz. 11 podejmą rezerwy Gedanii. Z kolei malborska Pomezania tego samego dnia o godz. 17 zagra u siebie z rezerwami Arki Gdynia.

Wygrana Błękitnych w V lidze, derby w A-klasie dla Juranda

W V lidze niestety bez punktów pozostaje Delta Miłoradz. Podopieczni trenera Macieja Kędzierskiego w 5 kolejce przegrali na wyjeździe z KS Skorzewo 2:5. Z kolei Błękitni Stare Pole pokonali 3:2 Borowiaka Czersk i jest to ich trzecie zwycięstwo w piątym meczu.
2 września drużynę ze Starego Pola czeka wyjazd do Kolejarza Chojnice, a Delta zagra 3 września o godz. 16 z Centrum Pelplin.

W sobotę (26 sierpnia) w Lasowicach Wielkich doszło do derbów powiatu malborskiego w A-klasie, w których zmierzyli się beniaminkowie. W pierwszej połowie więcej okazji bramkowych stworzył sobie Nogat Malbork, ale to Jurand schodził do szatni, prowadząc dzięki bramce Łukasza Lehle. Zaraz po przerwie ten sam zawodnik podwyższył wynik, a goście mieli sporo pretensji do sędziego, dopatrując się w tej akcji faulu na swoim bramkarzu, Tadeuszu Kleinie.

Bartosz Skotarek zdobył bramkę kontaktową, na co gospodarze szybko odpowiedzieli golem Marcina Brzezickiego. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1. To druga wygrana Juranda w A-klasie, bo tydzień wcześniej zespół prowadzony przez Pawła Jabłońskiego pokonał 5:3 Błyskawicę Postolin.

Wynik pierwszego meczu był dla nas niespodzianką, bo myśleliśmy, że Błyskawica postawi trudniejsze warunki. Na razie okazuje się, że ta A-klasa nie jest taka straszna, ale zobaczymy, co dalej – mówi Paweł Jabłoński, grający trener Juranda.

W kolejnym meczu Jurand znów zagra u siebie - 2 września o godz. 16 z GKS Gardeja. Tego samego dnia Nogat, który jeszcze jest bez punktów, o godz. 14 na stadionie przy ul. Parkowej podejmie Błyskawicę Postolin.