Piłka nożna. Zwycięstwo Leier Olimpico Malbork na zakończenie sezonu III ligi

Trzecioligowa drużyna Olimpico Malbork zakończyła sezon meczem z GKS Żukowo. Na boisku w Miłoradzu Leier Olimpico wygrało 7:1. Poniżej relacja Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Leier Olimpico Malbork.

W ostatniej, czternastej kolejce III Pomorskiej Lidze Kobiet Leier Olimpico Malbork podejmowało na boisku w Miłoradzu drużynę GKS Żukowo. Na prośbę dziewczyn i za aprobatą władz Miłoradza drużyny dziewcząt mogły rozegrać mecz ligowy. Faworytem spotkania były dziewczęta z Malborka, ale początek meczu był wyrównany i w 5 minucie goście mogli zdobyć bramkę - strzał z dalszej odległości trafił w prawy słupek, a dobitka do pustej bramki nie była skuteczna.
Gospodynie również atakowały i w 7 oraz 10 minucie miały dogodne sytuacje do zdobycia bramki, lecz również nie znalazły sposobu na wbicie piłki do pustej bramki. Pierwszego gola zdobyła Karolina Głowińska po ładnej akcji z lewej strony. Strzeliła nad bramkarką, która stara się interweniować, lecz nieskutecznie i w ten sposób Leier Olimpico wyszło na prowadzenie 1:0.
Zawodniczki miały dużo sytuacji do zdobycia bramki, ale Olivia Wróbel, Karolina Pawlikowska, Aleksandra Laskowska były nieskuteczne w ataku. Po jednej z kontr przeciwniczek GKS Żukowo wyrówał wynik spotkania pokonując Klaudię Białowąs i tak skończyła się pierwsza połowa.
W drugiej części gry, w 41 minucie, po ładnej akcji z lewej strony piłkę otrzymała Anna Siemińska, która przebiegła 30 metrów, minęła bramkarkę i w ten sposób strzeliła gola na 2:1. Następne bramki wisiały w powietrzu. W drugiej połowie zawodniczki Leier Olimpico miały dużą przewagę i zdobyły jeszcze pięć bramek - Karolina Głowińska i Karolina Pawlikowska po dwie oraz Olivia Wróbel jedną, a sytuacji do strzelenia miała mnóstwo. Mecz kończy się wygraną 7:1. Zespół z Żukowa zagrał otwartą piłkę i przećwiczył na naszym zespole spalone, gdyż piętnaście razy daliśmy się złapać.
Leier Olimpico obroniło trzecią pozycję w tabeli, jest to sukces całego zespołu, rodziców nas wspierających, a także naszych sponsorów, którzy nam pomagają i za to im dziękujemy. Podziękowanie również ślę do kibiców z Miłoradza, którzy nas i gości dopingowalii, a także do pani Danuty Dudek i Reginy Langowskiej-Szymańskiej za pomoc w klubie.
Po meczu odbyło się klubowe zakończenie sezonu. Atrakcją tego spotkania był mecz dziewczyn grających w klubie przeciwko rodzicom i zaproszonym gościom. Ślę podziękowania wszystkim przybyłym, a także panu burmistrzowi Markowi Charzewskiemu, który podjął wyzwanie Julii Jędrzejewskiej, aby się z nią zmierzyć na boisku. Również tym, którzy nie mogli przybyć z różnych przyczyn. Ten sezon był ciężki, ale wszyscy razem daliśmy radę i na pewno postaramy się w nowym sezonie też dać radę. Tego życzę wszystkim zawodniczkom, rodzicom oraz sponsorom.
Skład Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Paulina Lewandowska, Karolina Pawlikowska, Anna Siemińska, Aleksandra Laskowska, Izabela Betcher, Weronika Niezgoda, Kornelia Cisewska, Julia Klonowska, Karolina Głowińska, Agata Jasińska, Natalia Kwiatkowska, Agata Jasińska.