Pływacy MAL WOPR po pierwszych zawodach w nowym sezonie. Medale i rekordy życiowe w Mławie

6 medali i 14 rekordów życiowych przywieźli pływacy MAL WOPR z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Mława dla Pływania”. W imprezie, która odbyła się w miniony weekend (4-5 listopada) wzięło udział ponad 400 zawodników z 25 klubów, w większości z województwa mazowieckiego.

Pływacy z Malborka wystartowali w ogólnopolskich zawodach w Mławie

Relację z zawodów trenerka Iwona Ciecholewska rozpoczyna od braci Patoków. Trzynastoletni Kacper, najmłodszy z nich, wywalczył dwa medale. Po złoto sięgnął na 100 m stylem zmiennym w czasie nowego rekordu życiowego 1.09,25 minuty. Na 100 m stylem dowolnym po raz pierwszy pokonał barierę minuty i z „życiówką” 59,59 s zdobył srebrny medal. Piętnastoletni Dawid w każdym ze swoich sześciu startów ustanowił rekord życiowy; w dwóch startach, na 100 m stylem zmiennym i 50 m grzbietowym, „życiówki” dały mu srebrne medale. Do rywalizacji w Mławie przystąpił też osiemnastoletni Konrad Patoka.

Jest aktualnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem naszego klubu. W Mławie startował dwukrotnie na sprinterskich dystansach w stylu dowolnym i motylkowym. Co godne podkreślenia, w popularnym delfinie z piątym czasem eliminacji, a jednocześnie nowym rekordem życiowym dostał się do finału, gdzie ostatecznie zajął 4 miejsce czwarte i wyśrubował swoją „życiówkę” do 27,67 s – relacjonuje Iwona Ciecholewska.

MAL WOPR na zawodach w Mławie. Brązowy medal sztafety

Podczas startu w Mławie w ekipie malborskiej panował parytet. Oprócz trzech chłopców w składzie drużyny MAL WOPR były trzy dziewczyny. Piętnastoletnia Anna Czerwińska zdobyła srebro na 100 m stylem zmiennym (1.23,54 minuty). Szesnastoletnia Agata Kupińska była piąta na 200 m stylem grzbietowym, a czternastoletnia Karolina Kwitnewska - szósta na 100 m stylem zmiennym.

- Zawody dla naszych pływaków zakończyły się bardzo miłym akcentem, bowiem w ostatniej konkurencji zmagań sztafeta 4x50 stylem zmiennym w składzie: Dawid Patoka, Anna Czerwińska, Kacper Patoka i Karolina Kwitnewska wywalczyła trzecią lokatę i mogła cieszyć się z brązowego medalu. Sztafeta startowała w klasyfikacji 15 lat i starsi, a więc połowa naszego składu była młodsza niż ich rywale – dodaje Iwona Ciecholewska.

Zawodami w Mławie pływacy MAL WOPR rozpoczęli sezon startowy. Mają za sobą miesiąc treningów w wodzie. Wcześniej – we wrześniu - malborska pływalnia była nieczynna.