Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci KPP Malbork będą dbali o bezpieczeństwo podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

red.
KPP Malbork
Jak co roku malborscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Malborka pojawi się większa liczba patroli. Szczególnym nadzorem policjanci obejmą wolontariuszy, którzy będą kwestować na ulicach miasta.

Już w niedzielę (28 stycznia) odbędzie się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z malborskiej komendy będą zabezpieczać przebieg tego przedsięwzięcia w całym powiecie. Szczególną uwagę zwracać będą na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać będą o bezpieczeństwo wolontariuszy, a także uczestników imprez.

- Przed rozpoczęciem wielkiego finału policjanci spotkali się z wolontariuszami na szkoleniach dotyczących zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkań przekazali uczestnikom ważne informacje o tym, jak bezpiecznie prowadzić zbiórkę pieniędzy, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i jak się przed nimi uchronić – wyjaśnia asp. sztab. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

SPRAWDŹ TEŻ: Weekend z WOŚP w Malborku. Na sportowo, koncertowo, morsowanie i finał w SP 5

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, który musi zawierać m.in.: nr identyfikacyjny, imię i nazwisko, hologram, nazwę i adres sztabu oraz dane szefa sztabu. Numer identyfikacyjny składa się z kolejnego numeru wolontariusza i numeru przypisanego do konkretnego sztabu (Malbork – 4310, Lichnowy – 4147, Miłoradz – 6515, Nowy Staw – 313, Stare Pole – 1330).

Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie ma być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu odpowiada wyglądowi kwestującego. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji WOŚP. Każdy wolontariusz nosi swój identyfikator w widocznym miejscu. Skarbonka  musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Porady dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze już usłyszeli ważne rady podczas szkoleń, ale policja przypomina im, by prowadzić zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: dobrze oświetlonych, na głównych arteriach miasta, gdzie jest duży ruch pieszych, objętych monitoringiem kamer, itp. Należy unikać samodzielnego prowadzenia zbiórek, bo w grupie jest zawsze bezpieczniej. Warto zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe - opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, aby po zakończeniu zbiórki, wracając do sztabu, poruszać się w grupie.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do policji lub Straży Miejskiej. Możecie bezpośrednio zgłaszać napotkanym patrolom swoje uwagi na temat waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez funkcjonariuszy o to, jak przebiega kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o wasze bezpieczeństwo. Wszystkim wolontariuszom życzymy hojnych darczyńców i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP – podkreśla asp. sztab. Sylwia Kowalewska.

Policjanci apelują do mieszkańców, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby, dzwoniąc pod numer 112.
- Zwracamy się z prośbą o wszelkie informacje dotyczące osób, które mogą posługiwać się fałszywymi identyfikatorami i usiłować podszywać się pod wolontariuszy, a także o podejrzanych zachowaniach napotkanych osób, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu - dodaje asp. sztab. Sylwia Kowalewska.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto