Pomezania Malbork w ostatnim sparingu pokonała Barkas Tolkmicko [ZDJĘCIA]

A-klasowy Barkas Tolkmicko z województwa warmińsko-mazurskiego nie stanowił wielkiego wyzwania dla malborskiej Pomezanii w jej ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej V ligi. Malborczycy wygrali w sobotę 4:0.

Gospodarze całkowicie dominowali na sztucznej murawie przy Toruńskiej. Do przerwy prowadzili 3:0 po dwóch bramka Piotra Sobieraja i jednym trafieniu Bartosza Drewka. Po przerwie drugiego swojego gola strzelił Drewek.

- Mecz ten trochę przypominał sparing sprzed tygodnia z KP Starogard, tylko z odwróconymi rolami, bowiem teraz to nasza drużyna przez większość meczu znajdowała się w okolicach pola karnego gości - relacjonuje Paweł Rybarczyk, dyrektor sportowy MOP Pomezania. - Mimo że skończyło się 4:0, wynik powinien być dużo wyższy. Zabrakło skuteczności, ale tę trzymamy akurat na ligę.

Pomezania grała w składzie: Pelcer - Jeleń, Skalski, Owsianik, Dyl, Wujecki, Ziemak, Dryjas, Sobieraj, Szoska, Drewek oraz O. Galeniewski, Kielar, Jurczyk, Sroka, Korynt, Tułodziecki.

Malborczycy, lider drugiej grupy V ligi, pierwszy wiosenny mecz rozegrają 16 marca na swoim boisku ze Spójnią Sadlinki (początek o godz. 15).