Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Nowowiejskiego w Malborku już na ukończeniu. Trasa jest zamknięta od dziewięciu miesięcy. Kiedy pojadą pierwsze auta?

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Ulica Nowowiejskiego w Malborku jest praktycznie gotowa. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, otwarta dla ruchu zostanie najprawdopodobniej do końca czerwca. Prace, które są jeszcze wykonywane, nie należą do głównego zadania zleconego przez miasto firmie Strabag.

Przebudowa ul. Nowowiejskiego w Malborku. Kiedy koniec inwestycji?

Nic dziwnego, że kierowcy w Malborku już przebierają nogami, by przejechać się się ul. Nowowiejskiego. Wygląda jak gotowa do użytku, tylko na wjeździe od strony ul. Wybickiego widać jeszcze drogowców.

Wszystkie te grube prace, które były w zakresie zadania są wykonane. To, co było w ostatnich dniach rozkopane, to część należąca do gazowników, Strabag ma wszystko porobione – mówi nam Józef Barnaś, wiceburmistrz Malborka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przebudowa ul. Nowowiejskiego w Malborku na finiszu. Trwa wylewanie nawierzchni asfaltowej

Pracowników firmy widać jeszcze przy układaniu chodników.
- To, co jest do wykonania, to dojścia do budynków, które nie są związane z inwestycją. My zleciliśmy te, które kolidują z naszym projektem. Chodzi o cztery takie dojścia, przy ul. Nowowiejskiego 8, 9, 10 i 11. Natomiast tam, gdzie były wykonane prace związane z usunięciem kolizji przez wodociągi czy gazownię, czy innego gestora, zostało wykonane – tłumaczy wiceburmistrz Barnaś.

O to upomnieli się zresztą sami mieszkańcy, widząc różnice poziomów między nowym chodnikiem a dojściem do domów. Radna Joanna Iglińska składała nawet interpelację w tej sprawie.

Kierowcy chcą jeździć. W jakim terminie ruch na ulicy zostanie przywrócony?

Najprawdopodobniej zmotoryzowani wkrótce będą mogli korzystać z ulicy po przebudowie.

Nowa organizacja ruchu jest zatwierdzona. Mamy tam m.in. wyniesione skrzyżowania. Wszystko będzie wdrożone po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Do końca czerwca ruch powinien być przywrócony – zapowiada Józef Barnaś.

Wykonawca oficjalnie zgłosił miastu inwestycję do odbioru, choć termin nie został jeszcze wyznaczony. Ta procedura nie ma wpływu na udostępnienie ulicy pieszym i kierowcom.

- Myślę, że do 10-15 lipca na pewno to będzie wszystko zakończone, łącznie z podpisanym protokołem odbioru – uważa Józef Barnaś.

Prace na ul. Nowowiejskiego rozpoczęły się w połowie września. Łączny koszt inwestycji to ponad 9,7 mln zł. Urząd Miasta Malborka pozyskał 5 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz 2 411 315 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 2 mln zł stanowi wkład własny samorządu miejskiego.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto