Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają przygotowania do remontu ul. Kwiatkowskiego, Zakopiańskiej i części Jagiellońskiej w Malborku. Magistrat szuka wykonawcy

Anna Szade
Anna Szade
Główne prace na ul. Zakopiańskiej i ul. Kwiatkowskiego dotyczyć będą modernizacji nawierzchni.
Główne prace na ul. Zakopiańskiej i ul. Kwiatkowskiego dotyczyć będą modernizacji nawierzchni. Radosław Konczyński
Urząd Miasta Malborka ogłosił postępowanie przetargowe na roboty drogowe z dofinansowaniem z rządowego programu Polski Ład. Inwestycja dotyczy ulic: Zakopiańskiej, Kwiatkowskiego i Jagiellońskiej. Wykonawca ma zmieścić się z remontami w 17 miesiącach liczonych od podpisania umowy.

Remonty ulic w Malborku z Polskiego Ładu. Na liście trzy zadania

Narzekania kierowców na stan nawierzchni ulic w Malborku słychać bardzo często. Nie ma dnia, by mieszkańcy nie przypominali, że jeżdżą po dziurach. Urząd Miasta ogłosił postępowanie, które dotyczy wykonania „Modernizacji ulic Zakopiańskiej, Kwiatkowskiego i Jagiellońskiej w Malborku”.

Wcześniej te trzy ulice zostały wpisane do wniosku, który przeszedł pozytywną weryfikację i miastu przyznano dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. 7 mln 220 tys. zł ma stanowić 95 proc. wydatków.

Czy faktycznie tych pieniędzy wystarczy, zweryfikuje rynek. Firmy zainteresowane zleceniem miasta mają czas do 16 kwietnia, by złożyć oferty, w których wycenią prace dotyczące każdego z zadań.

Jaki zakres prac na Zakopiańskiej, Kwiatkowskiego i Jagiellońskiej? Szczegóły z ogłoszenia

Remont ul. Zakopiańskiej obejmuje 890-metrowy odcinek między al. Sprzymierzonych do ul. Dąbrówki. Nawet urzędnicy nie ukrywają, po czym jeżdżą tam kierowcy.

Na nawierzchni występują nierówności, spękania zmęczeniowe poprzeczne, miejscami przełomy, lokalne pęknięcia podłużne oraz liczne ubytki uzupełniane betonem asfaltowym oraz mieszankami mineralno-bitumicznymi na zimno – opisuje magistrat w materiałach przetargowych.

Dlatego po frezowaniu nawierzchni ułożona ma tam zostać wzmacniająca siatka do zbrojenia warstw asfaltowych, a także 4 cm warstwy wyrównawczej i 4 cm warstwy ścieralnej.
Ta sama technologia ma być zastosowana na ul. Kwiatkowskiego, między ul. Wybickiego a ul. Michałowskiego. Wyremontowany będzie odcinek o długości 641 m. Obecnie występują tam liczne nierówności, pęknięcia i połatane dziury.

Ul. Jagiellońska ma być remontowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, bo tam planowane są gruntowne prace, dotyczące również całej infrastruktury podziemnej. Dokładnie opisuje to przygotowany na zlecenie Urzędu Miasta program funkcjonalno-użytkowy. To pierwszy etap, który dotyczy odcinka od ul. Żeromskiego do ul. Grunwaldzkiej o długości 239 m.

Na wszystkie prace wyłoniony w przetargu wykonawca ma mieć 17 miesięcy liczone od dnia podpisania umowy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto