18+

Siatkówka. Jurand Malbork pokonał AZS OŚ Toruń 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału MP [ZDJĘCIA, cz.1]

Juniorzy Juranda Malbork pokonali 3:0 AZS OŚ Toruń w pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Polski w siatkówce. Malborczycy są gospodarzem turnieju, w którym o awans do ćwierćfinału MP walczą jeszcze BAS Białystok i Tempo-25 Olsztyn.

Juniorzy Juranda awansowali do 1/8 finału mistrzostw Polski po zdobyciu wicemistrzostwa Pomorza (przeczytasz o tym TUTAJ). Już tydzień po tym sukcesie przyszło im walczyć o awans do 1/4 finału mistrzostw Polski. W piątek (8 lutego) rozpoczęli rywalizację od meczu z AZS OŚ Toruń i zasłużenie ten pojedynek wygrali.

Przez większość pierwszego seta to goście prowadzili. Na początku 4:1, potem 11:8. Podopieczni trenera Mariusza Śwista zaczęli stopniowo odrabiać stratę i później gra toczyła się praktycznie punkt za punkt do stanu 23:23. Końcówka należała już do gospodarzy, którzy zdobyli dwa kolejne punkty i zakończyli pierwszą partię 25:23.

Podobny scenariusz miał drugi set. Zawodnicy AZS objęli na początku trzypunktową przewagę (4:1, 11:8), ale potem gra się wyrównała do stanu 18:18. W końcówce skuteczniejsi byli zawodnicy Juranda, którzy objęli prowadzenie 22:19 i wydawało się, że zwycięstwo w drugiej partii to tylko formalność. Niestety, torunianie nie zamierzali się poddawać i najpierw udało im się wyrównać do stanu 22:22, a potem nawet objęli prowadzenie 24:23. Goście nie wykorzystali jednak jedynej w tym meczu piłki setowej, za to Jurand serią trzech kolejnych zdobytych punktów przypieczętowali wygraną 26:24.
Trzecia partia była już „spacerkiem” dla Juranda. Gospodarze prowadzili cały czas kilkoma punktami i ostatecznie wygrali trzeciego seta 25:20.

W drugim piątkowym meczu Tempo-25 Olsztyn pokonało BAS Białystok 3:0 (25:15, 25:17, 25:15).

Kibice siatkówki z Malborka będą mogli jeszcze dwukrotnie obejrzeć pojedynki Juranda w 1/8 finału MP. W sobotę ok. godz. 13 (spotkanie rozpocznie się po zakończeniu innego meczu zaplanowanego na godz. 11) zmierzą się z zespołem Tempo-25 Olsztyn, a w niedzielę - również ok. godz. 13 - zagrają z BAS Białystok.

Mecze rozgrywane są w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy pl. Narutowicza. Dwie najlepsze drużyny awansują do 1/4 finału MP.