SMS Koszalin najlepsza w turnieju drużyn piłkarskich ze szkół mistrzostwa sportowego

Trzy drużyny z piłkarskich szkół mistrzostwa sportowego PZPN i Pomezania Malbork rocznik 2004 wzięły udział w turnieju towarzyskim w Malborku. Najlepsi byli goście z Koszalina.

Mecze zostały rozegrane na głównej płycie oraz na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego przy ulicy Toruńskiej. Rywalizowały zespoły z rocznika 2004, grając system "każdy z każdym". Najlepsza okazała się ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Koszalinie. Drugie miejsce zajęła SMS Malbork działająca pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Trzecie miejsce dla SMS Gdańsk, a czwarta była Pomezania Malbork.

- Puchary, medale i statuetki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Pomorski Związek Piłki Nożnej, dyrekcję Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Głównym celem turnieju była nie tylko rywalizacja sportowa, ale także integracja młodych piłkarzy - informuje Henryk Pawłowski, trener-koordynator w SMS Malbork.

Podczas zakończenia tego turnieju pamiątkowymi pucharami została też wyróżniona drużyna dziewcząt ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku, która zdobyła mistrzostwo województwa pomorskiego w kategorii gimnazjalistek.

Zobacz: "100 kata na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę" w Malborku