Sparingi piątoligowców. Pomezania Malbork - Ruch Gościszewo 4:3

W weekend 21-22 marca rozgrywki wznowią piątoligowcy. Malborska Pomezania w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną wygrała u siebie 4:3 z B-klasowym Ruchem Gościszewo.

Trenerzy Przemysław Marusa (Pomezania) i Grzegorz Łukasik (Ruch) zdecydowali, że ich drużyny rozegrają trzy tercje po 30 minut. Po dwóch częściach spotkania kontrolnego gościszewianie byli bliscy sprawienia niespodzianki, bo prowadzili 2:1.

Dwie bramki dla Pomezanii zdobył Piotr Wilk (obie z rzutów wolnych), a po jednej dołożyli Kamil Dryjas (przelobował bramkarza strzałem głową) i Mateusz Daukszys (uderzenie z dystansu).

W pierwszym ligowym spotkaniu malborczycy (3 miejsce, 31 pkt) spotkają się 21 marca o godz. 15 na wyjeździe z liderem tabeli, Gryfem 2009 Tczew (39 pkt), a tydzień później podejmą w derbach Grom Nowy Staw. Harmonogram meczów domowych Pomezanii przedstawia się następująco: