Dobry start zawodniczek z Malborka w Biegu Cysterskim w Pelplinie. Z kolei 4-letnia Antosia zwyciężyła w Gdańsku

Łukasz Godlewski ze swoimi podopiecznymi po Biegu Cysterskim w Pelplinie.
Łukasz Godlewski ze swoimi podopiecznymi po Biegu Cysterskim w Pelplinie. archiwum prywatne
Biegaczki z Malborka, reprezentujące Powiśle Dzierzgoń, z powodzeniem wzięły udział w XXII Biegu Cysterskim w ramach Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Z kolei 4-letnia Antosia Godlewska triumfowała w biegowym cyklu w Gdańsku.

Dobry start podopiecznych Łukasza Godlewskiego w Pelplinie

Bieg Cysterski jest nieodłącznym elementem Jarmarku Cysterskiego odbywającego się w Pelplinie. W głównej rywalizacji na dystansie 5 kilometrów oraz w biegach towarzyszących, które miały miejsce w minioną sobotę (16 września), uczestniczyły biegaczki z Malborka - podopieczne trenera Łukasza Godlewskiego, reprezentujące DKS Powiśle Dzierzgoń.

W biegu głównym, w międzynarodowej stawce, wystartowała Julia Rogowska, która spisała się bardzo dobrze. W klasyfikacji open kobiet zajęła 12 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej (15-19 lat) była druga.

W biegach towarzyszących na 600 i 800 m bardzo dobre wyniki uzyskały nasze młode zawodniczki – informuje Łukasz Godlewski.

Wśród dziewcząt w wieku 11-13 lat, które rywalizowały na dystansie 600 m, wystartowały trzy podopieczne trenera Godlewskiego. Julia Barambas zajęła 3 miejsce, Zuzanna Królikowska – dziewiąte, Karolina Kłosek – jedenaste. Hanna Cielas pięknie powalczyła na dystansie 800 metrów wśród zawodniczek w wieku 14-15 lat, dobiegając do mety na 2 pozycji.

Reprezentantka Malborka najlepsza w Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska

Sukcesy osiągają także najmniejsze biegaczki z Malborka. W swojej kategorii w cyklu Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska, który zakończył się w sobotę (16 września), zwyciężyła Antonina Godlewska.

- Antosia w najmłodszej kategorii wiekowej do lat 4 zwyciężyła we wszystkich biegach Grand Prix, czym zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu. W nagrodę będzie mogła bawić się w wybranym dla siebie dniu w Loopy's World Gdańsk oraz Klockowni - Centrum Edukacji i Zabawy w Gdańsku – poinformował Marek Godlewski, tata dziewczynki.