IV liga. Grom Nowy Staw nie dał szans MKS Władysławowo. Hat-trick Mateusza Gruszewskiego

Konrad Sosiński Fotografia
Po niedzielnym meczu (5 września) w ramach 5 kolejki IV ligi pomorskiej Grom Nowy Staw łatwo dopisał sobie trzy punkty. Rywal do najtrudniejszych nie należał. Podopieczni trenera Grzegorza Obiały rozgromili 5:0 MKS Władysławowo.

Do przerwy było 1:0 dla Gromu po bramce Mateusza Gruszewskiego. W drugiej połowie ten napastnik dołożył dwa gole, a na listę strzelców wpisali się też dwaj zawodnicy, którzy weszli na zmiany: Jakub Janowski i Mateusz Włodarczyk. Bywa, że wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, ale to nie ten przypadek.

- Dominowaliśmy od początku do końca. Cieszy, że w dwóch meczach pod rząd zdobyliśmy komplet punktów i 9 bramek - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Grom: Szafek - Ziewiec (65 Włodarczyk), Bany, Danielak, Gwóźdź - Polański, Karczewski (70 Karniluk), Gutorski, Jędrzejewski (70 Janowski), Staniaszek (80 Manke) - Gruszewski.

Drużyna z Nowego Stawu awansowała na 3 miejsce (10 pkt). W dwóch ostatnich meczach, co teraz widać w tabeli, rywale byli słabi. Anioły Garczegorze (przeciwnik we wcześniejszym spotkaniu) i MKS Władysławowo zajmują dwa ostatnie miejsca. Teraz nowostawian czeka większe wyzwanie. W 6 kolejce zagrają na wyjeździe z liderem, Gedanią Gdańsk (13 pkt).