Lekkoatleci z malborskich szkół w finale wojewódzkiej licealiady. Najbliżej medalu było w rzucie oszczepem

archiwum prywatne
Bez medalu wróciła okrojona reprezentacja powiatu malborskiego z finałów XXIX Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce. Najbliżej podium był Ksawery Ściślak.

Reprezentanci powiatu malborskiego na wojewódzkiej licealiadzie

Tylko sześć osób ze szkół ponadpodstawowych z Malborka pojechało w czwartek (6 czerwca) na zawody, które odbyły się na stadionie Chojniczanki w Chojnicach.

- Najbliżej dobycia medalu był Ksawery Ściślak, uczeń Technikum nr 3, który w rzucie oszczepem uplasował się tuż za podium. Z wynikiem 41,5 metra zajął 4 miejsce. Ksawery startował też w pchnięciu kulą. W tej konkurencji zajął 7 miejsce z wynikiem 12,08 metra – relacjonuje Norbert Sajkowski, nauczyciel wf. w II Liceum Ogólnokształcącym, który był opiekunem reprezentacji powiatu malborskiego podczas zawodów w Chojnicach.

Ksawery ma dopiero 16 lat (rocznik 2008), więc można spodziewać się, że podium w kolejnych latach w szkolnych mistrzostwach województwa pomorskiego jest tylko kwestią czasu. Na co dzień ten młody zawodnik trenuje w LKS Zantyr Sztum.

W finale wojewódzkiej licealiady w jednej z konkurencji technicznych wystartował też Dorian Walentynowicz z II LO; w rzucie dyskiem zajął 8 miejsce z wynikiem 24,11 m. Powiat malborski reprezentowała też sztafeta męska 4x100 metrów. Drużyna w składzie: Oskar Golec, Szymon Grzegorowski, Nikodem Buglewski oraz Jakub Łucewicz - zajęła 5 miejsce z czasem 49,65 s.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!