Zawodnik Sokoła Malbork siódmy na mistrzostwach Polski LZS. Za szybko "wystrzelił" do przodu

archiwum prywatne
Oskarowi Wąsikowi nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, gdy został brązowym medalistą mistrzostw Polski LZS w lekkoatletyce. Tym razem zajął 7 miejsce. Zawody odbyły się we Włocławku.

Oskar Wąsik z Sokoła Malbork startował w mistrzostwach Polski LZS

Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS U18, U20 i U23 w lekkoatletyce odbyły się 7 i 8 czerwca we Włocławku. Wśród uczestników znalazł się też jeden reprezentant Malbork – Oskar Wąsik z SKS Sokół działającego przy II Liceum Ogólnokształcącym. W biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami juniorów U20 zajął 7 miejsce z wynikiem 10.08.91 minuty.

Można powiedzieć, że Oskar dał z siebie „maksa”, jednak nie wykonał założeń taktycznych. Miał rozpocząć spokojnie, w tempie 3.20 minuty pierwszy kilometr, następnie starać się utrzymać te prędkości. Prowadził przez pierwsze okrążenie, a międzyczas po pierwszym kilometrze wyniósł 3.14 minuty, co przełożyło się na końcowy wynik – relacjonuje Norbert Sajkowski, trener Sokoła.

Oskar po prostu rozpoczął za szybko i na dalszym etapie rywalizacji zabrakło sił, by powalczyć o podium. Zdaniem szkoleniowca, jego podopiecznego stać było na więcej. Biorąc pod uwagę dyspozycję dnia, miejsca 4-5 na pewno były w zasięgu. Był to dopiero pierwszy oficjalny start maborczyka w tym sezonie na bieżni i debiut na dystansie 3000 m. Przed rokiem podczas MP LZS w Pile zdobył brązowy medal U20 w biegu przeszkodowym, ale wówczas rywalizacja odbywała się na 2000 m.

Trener informuje, że wyjazd na zawody do Włocławka został dofinansowany ze środków budżetu miasta Malborka, tradycyjnie też zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne treningi lekkoatletyczne SKS Sokół - w każdy wtorek w godzinach 15.45-17.30 w sali gimnastycznej II LO przy al. Wojska Polskiego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!