6 medali MAL WOPR na Aquasferze w Olsztynie. Cztery z nich zdobyła utalentowana 10-latka

6 medali i wiele nowych rekordów życiowych to efekt startu 8-osobowej reprezentacji MAL WOPR Malbork w VIII Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna. W rywalizacji na 50-metrowej pływalni Aquasfera wzięło udział 460 zawodników z 38 klubów z całej Polski, a także Ukrainy.

Dobry start MAL WOPR w mistrzostwach Warmii i Mazur

Na długiej pływalni po raz pierwszy w tym sezonie startowała dziesięcioletnia Michalina Kumkowska z MAL WOPR i zdobyła najwięcej medali dla malborskiego klubu, bo aż cztery: srebra w konkurencjach 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym i brązowe w sprinterskich wyścigach na 50 m stylem dowolnym i motylkowym. Na 50 m stylem grzbietowym, za którym nie przepada, zajęła 5 miejsce. Ustanowiła pięć rekordów życiowych.

Tak dobre starty Michaliny pozwoliły jej na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów w swojej kategorii wiekowej, co przy tak licznej i silnej obsadzie należy uznać za duży sukces – podkreśla Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Trzy nowe rekordy życiowe ustanowił Dawid Patoka, a dodatkowo czas 2.28,20 minuty na 200 m stylem grzbietowym dał mu srebrny medal. Srebro do dorobku MAL WOPR dorzucił też najstarszy zawodnik klubu, osiemnastoletni Kamil Czarnota – na dystansie 1500 m stylem dowolnym, który pokonał w czasie 18.58,54 minuty. Ambitny zawodnik miał niedosyt po tym starcie.

W reprezentacji MAL WOPR wyróżnił się również Sławomir Szpaczyński, który uzyskał najwyższy punktowy wynik FINA spośród wszystkich startujących malborczyków. Dwukrotnie pokonał barierę 500 pkt, a najwięcej wywalczył ich w konkurencji 100 m stylem dowolnym, w której wynik 58,75 s dał mu 507 pkt i 7 lokatę.

Wyniki pozostałych zawodników MAL WOPR:

• Agata Kupińska – 8 miejsce na 200 m stylem grzbietowym – 3.26,66 minuty;
  • Carmen Makaruk – 9 miejsce na 50 m stylem klasycznym;
  • Michalina Zielska – 12 miejsce na 200 m stylem zmiennym;
  • Kacper Stambłowski – 17 miejsce na 50 m stylem klasycznym.

W Olsztynie startował też Kacper Patoka, wychowanek MAL WOPR, który od miesiąca reprezentuje warszawski klub G8 Bielany. Zajmął 2 lokatę w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. To dobry prognostyk przed letnimi mistrzostwami Polski juniorów 14-letnich, które odbędą się w lipcu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!