Malborska grupa MWR Sport Team rozpoczęła sezon triathlonowy. Ostatnio z powodzeniem startowali w Pucku

archiwum MWR Sport Team
Malborska grupa MWR Sport Team, która jest młodym tworem, weszła w kolejny sezon triathlonowy. Ostatnio podczas zawodów w Pucku jej reprezentant stanął na podium w swojej kategorii wiekowej.

MWR Sport Team - trener z doświadczeniem zdobytym w USA i Anglii

Założycielem MWR Sport Team jest malborczyk Maciej Rakowski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze specjalizacją trenera pływania. Kwalifikacje zdobywał również w Stanach Zjednoczonych (Level 3 USA Swimming Coach) oraz w Wielkiej Brytanii (Level 3 Swim England Coach). Jest także certyfikownym trenerem USA Triathlon. Ponadto, autor artykułów o treningu sportowym i książki „Sportowy trening pływacki”. Obecnie zajmuje się szkoleniem kadr trenerskich dla Institute of Swimming w Anglii. Prowadzi wykłady, szkolenia oraz warsztaty pływackie.

- W trakcie studiów na AWFiS poleciałem na program studencki do USA. Wróciłem do kraju, żeby ukończyć studia i potem ponownie na krótko wyjechałem do Stanów. Po kolejnym powrocie do Polski po jakimś czasie wyjechałem do Anglii. Do Malborka wróciłem w 2020 roku, a grupę MWR Sport Team założyłem około dwóch lat temu. Na razie osiadłem w rodzinnym mieście, ale zobaczymy, co życie pokaże – mówi Maciej Rakowski.

W ramach MWR Sport Team dzieli się doświadczeniem i wiedzą z mieszkańcami Malborka, którzy amatorsko uprawiają triathlon i jego odmiany, jak aquathlon, duathlon, aquabike. Raz w tygodniu odbywają się zajęcia z pływania.

W treningach bierze udział około 30 osób, a w zawodach startuje 5-6 osób i są to dorośli – wyjaśnia Maciej Rakowski. - Obecny sezon otworzyliśmy pomyślnie.

W minioną niedzielę (9 czerwca) podczas zawodów PGK Stoneman Triathlon Puck w sprincie (0,75 km pływania – 20 km jazdy na rowerze – 5 km biegu) Łukasz Ziniewicz zajął 7 miejsce open; czas 1.07.31,99 godziny dał malborczykowi drugie miejsce w kategorii wiekowej M40. W Pucku wystartował też Maciej Troch, który w aquabike'u, czyli dyscyplinie składającej się z pływania (w tym przypadku na dystansie 1,5 km) i jazdy na rowerze (40 km), zajął 6 miejsce open (1.41.30,07), tracąc do podium około minuty.

Nie był to pierwszy start reprezentantów MWR Sport Team w tym sezonie. 25 maja Łukasz Ziniewicz zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej w triathlonie JBL Sieraków. W klasyfikacji generalnej ukończył zawody na 29 miejscu na prawie 300 uczestników. W połowie maja w Swimrunie w Suminie (powiat kartuski) startował Arkadiusz Dylert, zajmując 9 miejsce w aquathlonie (bieg – pływanie – bieg).

Ale wracając do Pucka, warto jeszcze dodać, że 2 miejsce open w sprincie zajął malborczyk niezwiązany z grupą MWR - Krzysztof Staniszewski (Evotriathlon) z czasem 1.04.47,97 godziny.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!