Malbork. Karol Klimaszewski z największym sukcesem w swojej karierze. Brąz na MP seniorów

Bardzo dobre wieści dotarły z Ciechanowa, gdzie od 21 do 23 czerwca odbywały się mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. W swojej kategorii Karol Klimaszewski z Rzemieślnika został brązowym medalistą.

W zawodach wzięło udział 61 kobiet oraz 88 mężczyzn. Województwo pomorskie reprezentowało tylko dwóch zawodników - Karol Klimaszewski i Dawid Suprynowicz z Atlety" Gdańsk. Malborczyk startował w wadze do 109 kg, uzyskując w rwaniu 147 kg ("mały" brązowy medal) i w podrzucie 175 kg (również "mały" brąz). W efekcie dało to 322 kg w dwuboju, 348,4 pkt według klasyfikacji Sinclaira i brązowy medal MP.

W kategorii 109 kg złoto z wynikiem 352 kg w dwuboju wywalczył Marcin Izdebski z Budowlanych Opole, a srebro - Przemysław Budek z Impulsu Warszawa z wynikiem 347 kg.
.

- Należy podkreślić, że Karol wystartował w mistrzostwach Polski seniorów po raz pierwszy. Gratulujemy mu sukcesu na najważniejszej imprezie w skali kraju - podkreśla Witold Barcikowski, prezes MKS Rzemieślnik.

To kolejny duży sukces zawodnika i jednocześnie trenera malborskiego Rzemieślnik w tym roku. W maju Karol Klimaszewski został wicemistrzem Polski do lat 23 w kategorii wagowej do 109 kg.