Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Konkurs na strażnika miejskiego trzeba było ogłosić drugi raz. Wszystko przez oblany test sprawnościowy

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
W Malborku aktualna jest oferta pracy w Straży Miejskiej. To już drugi konkurs na stanowisko strażnika ogłaszany w krótkim czasie. Pierwszy został unieważniony, bo test sprawnościowy okazał się nie do przejścia dla zainteresowanych.

Kto jest zainteresowany pracą w Straży Miejskiej w Malborku, ten ma czas do 20 października, by skompletować niezbędne dokumenty i dostarczyć je do Urzędu Miasta. To oferta dla osoby, która ukończyła 21 lat, ma co najmniej średnie wykształcenie, cieszy się nienaganną opinią, nie była skazana prawomocnym wyrokiem za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Panowie muszą mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Kilkanaście dni, które pozostały do terminu złożenia papierów, można poświęcić również na poprawę formy fizycznej. Bo to właśnie sprawność jest sprawdzana przez komisję konkursową zaraz po ocenie formalnej złożonych ofert.
Właśnie z tego powodu, że nikt przez ten etap konkursu nie przebrnął, trzeba całą procedurę powtórzyć.

Jedna pani zrezygnowała z udziału, gdy dowiedziała się, że jest „sprawnościówka”. Druga kandydatka nie przeszła testu sprawnościowego. Poległa na „brzuszkach” – dowiedzieliśmy się od Ewy Dąbrowskiej, sekretarza miasta.

W ponownie ogłoszonym naborze nie obniżono poprzeczki. Nadal jednym z ocenianych warunków jest sprawność fizyczna i psychiczna.
- Kryteria są takie same. Liczymy, że przystąpią kolejne osoby. Zresztą pani, której się nie powiodło, też może poćwiczyć i stanąć do konkursu drugi raz – mówi Ewa Dąbrowska.

Z czego egzaminowani są kandydaci? Nie są to wygórowane ćwiczenia. Jak wynika z załącznika test obejmuje:

  • uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem, czyli „pompki”;
  • skok w dal z miejsca obunóż;
  • skłony „brzuszki” w czasie 1 minuty;
  • bieg na dystansie 600 m dla kobiet i 1000 m dla mężczyzn.

Oceny poziomu sprawności fizycznej dokonuje się z uwzględnieniem kryterium płci i wieku kandydatów.Test sprawnościowy uznaje się za zaliczony, jeżeli kandydat wykona poprawnie wszystkie ćwiczenia składające się na test sprawnościowy, uzyskując przynajmniej ocenę dostateczną, czyli trójkę, ze wszystkich ćwiczeń. Nawet jedna dwója przekreśla całe wysiłki, bo sprawdzian uznaje się za niezaliczony.

W ramach drugiego etapu naboru zostanie przeprowadzony test kwalifikacyjny ze znajomości przepisów i zagadnień wymienionych w ogłoszeniu o naborze, czyli m.in. kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu wykroczeń, ustaw: o samorządzie gminnym, o ruchu drogowym, o strażach gminnych. Kandydatowi nieobca powinna być też topografia Malborka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w ogłoszeniu o konkursie TUTAJ

Malbork. Kamery miejskiego monitoringu naprawdę sporo widzą....

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto