Malborska Liga Futsalu: Na czele bez zmian. Novspeed i DBBM wygrywają

W meczu 13 kolejki DBBM pokonał 10:2 drużynę SZ 98.
W meczu 13 kolejki DBBM pokonał 10:2 drużynę SZ 98. Fot. Radosław Konczyński
Drużyny Malborskiej Ligi Futsalu rozegrały w weekend (19-20 stycznia) 12 i 13 kolejkę spotkań. Bliski sprawienia niespodzianki był Wielbark, który długo dzielnie stawiał czoło liderowi – ekipie Novspeedu.

Przypomnijmy, że w sobotę (19 stycznia) zgodnie z terminarzem miała się odbyć 11 kolejka, a w niej niezwykle emocjonująco zapowiadało się spotkanie Novspeedu z wiceliderem i obrońcą tytułu, zespołem DachBud Balex-Metal. Termin meczu nie odpowiadał liderowi ze względu na studniówkę – organizatorzy zdecydowali się przenieść tę kolejkę na koniec sezonu.

W sobotę odbyła się więc 12 seria meczów.

SZ 98 – Novspeed 2:11. Bramki: Kaniecki 2 - Nikczyński (sam.), Kaniecki (sam.), Kobyliński, Kolor 2, Just, Ziętarski 2, Cicherski 2.

Kałdowo – Starostwo 5:4. Bramki: Olszewski, Feretycki, Rozak, Wrona, Krakowiak - Bietruszyński 2. Kluka 2.

Ruch Gościszewo – Malborscy Lechiści 2:6. Bramki: Gadowski, Zasadzki - Janiszewski 2, Babczyński 2, Gilewski, Bernacki.

Forest JK Kondys – Wielbark 1:8. Bramki: Jabłoński - Karlak, Wróblewski 3, Lauryn 2, Jeleń, Jędrzejewski.

DBBM – Wyższa Szkoła Gospodarki 5:0. Bramki: Buć, Tryba 2, Wilk, Galeniewski

W niedzielę zostały rozegrane spotkania 13 kolejki.

Wielbark – WSG 15:3. Bramki: Wróblewski 3, Jeleń 3, Cierlicki 4, Urban, Sławuta, Jędrzejewski, Karlak 2 - Drążek, Dziwosz.

Malborscy Lechiści – Forest JK 1:2. Bramki: Babczyński – Majka 2.

Starostwo – Ruch 8:7 Bramki: Kamiński 4, Grześkowiak, Pychyński, Kozubski, Chat (sam.) - Aleksandrowicz 3, Chat 2, Leszczyński 2.
Gościszewianie do ostatnich sekund walczyli o remis. Prawie im się udało. Tuż przed końcem Starostwo uratowała poprzeczka. Zawodnicy Ruchu reklamowali, że piłka przekroczyła linię bramkową. Zdaniem sędziów, tak się nie stało.

SZ 98 – DBBM 2:10. Bramki: Kaniecki, Klein – Polus 4, Tryba 2, Lepczak, Nowak (sam.), Szuprytowski 2.
Piłkarze DBBM szybko strzelili pierwszego gola w tym meczu, ale „Szczury” wyrównały za sprawą Kanieckiego, a krótko potem nawet prowadziły po uderzeniu Kleina z bardzo ostrego kąta. Obrońcy tytułu z czasem osiągnęli przewagę, do przerwy prowadzili 5:2, a w drugiej połowie podwoili swój dorobek bramkowy, nie tracąc gola.

Novspeed – Kałdowo 7:4 . Bramki: Just, Kobyliński 3, Kolor, Daukszys, Ziętarski – Łuczak, Fryger, Rozak 2.
Zobacz zdjęcia z meczu Novspeed - Kałdowo

Spotkanie zaczęło się „zgodnie z planem”. Lider objął prowadzenie, ale grający bardzo ambitnie kałdowianie nie zamierzali odpuszczać. Wyrównali i objęli prowadzenie 2:1. Potem Novspeed doprowadził do remisu, jednak Kałdowo strzeliło kolejnego gola i do przerwy wygrywało 3:2. Niespodzianka była blisko. W drugiej połowie lider szybko zdobył 2 bramki, ale gracze z Kałdowa nie poddawali się. Jeszcze w 34 min zdobyli bramkę na 4:5, potem strzelali jednak już zawodnicy Novspeedu.

W najbliższy weekend (26-27 stycznia) MLF będzie miała przerwę. Ma to związek z pracami termomodernizacyjnymi prowadzonymi w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.