Malnaft Olimpico Malbork w Turnieju o Puchar 1000 Jezior [ZDJĘCIA]

Piłkarki Olimpico Malbork wzięły udział w IV Turnieju o Puchar 1000 Jezior w Ornecie. W zawodach rywalizowało łącznie 12 drużyn, wśród nich także UKS Delta Nowy Staw.

Turniej o Puchar 1000 Jezior odbył się w Ornecie na zaproszenie OKS Stomil Olsztyn. Olimpico Malbork rywalizowało z drużynami złożonymi z piłkarek z rocznika 2001 i młodsze. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn: UKPK Kania Toruń, Elwo Etna Elbląg, AP Lechia Gdańsk, UKS Białystok, OKS Stomil Olsztyn, Malnaft Olimpico Malbork, MKS Błękitni Orneta, GKS Szczytno, FMK Niemenczyn (drużyna z Litwy), UKS Delta Miłoradz. Zabrakło drużyn z Francji i Niemiec w zamian wystąpiły drużyny z OKS Stomil Olsztyn.
Dwanaście drużyn podzielono na dwie grupy. Niestety, w naszej grupie nie daliśmy rady i przegraliśmy wszystkie spotkania, co dało nam szóste miejsce. Po wyjściu z grupy zagraliśmy o miejsce 9-12. Wygraliśmy z zawodniczkami zza miedzy - UKS Delta Nowy Staw, a potem przegraliśmy z UKS Białystok w rzutach karnych.
W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 10 miejsce, ale tego co zdobyliśmy poza miejscem, czyli doświadczenia i kolektywu w drużynie nikt nam nie odbierze.
Organizatorzy wynagrodzili jedną zawodniczkę z każdego zespołu. W naszej drużynie została wyróżniona Agata Jasińska - otrzymała statuetkę i dyplom. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za udział w turnieju - rodzicom za powierzenie pociech w naszą opiekę, sponsorowi za pomoc w uczestnictwie w tym turnieju, a organizatorowi za zaproszenie.
Skład drużyny: Agata Jasińska, Paulina Machcińska, Emilia Karwasz, Julia Musiał, Jagoda Kusiak, Oliwia Zommer, Amelia Gawryluk, Katarzyna Deranek, Julia Jędrzejewska.