Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa inwestycja drogowa na Pomorzu. Wojewoda wydał zgodę na rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka S6

MK
Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wydał pozwolenie na budowę trasy S6 na odcinku Bobrownikami a Skórowem
Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wydał pozwolenie na budowę trasy S6 na odcinku Bobrownikami a Skórowem Przemyslaw Swiderski
Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał w piątek zezwolenie na budowę (ZRID) odcinka drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami a Skórowem (Pomorskie) - poinformował urząd wojewódzki. Budowa ponad 13. kilometrowego odcinka potrwa do 2025 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), z rygorem natychmiastowej wykonalności, pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych w terenie.

Wojewoda wydał pozwolenie na budowę trasy S6

S6 to bardzo ważna dla Pomorza i całej północnej Polski arteria komunikacyjna. Zwiększy możliwości handlowe i szanse rozwojowe - informował wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Wyjaśnił, że budowa drogi ekspresowej pozwoli wykorzystać potencjał gospodarczy i społeczny terenów przyległych do drogi ekspresowej S6. Zdaniem wojewody inwestycje drogowe powstają w zadowalającym tempie, a budowa nowego odcinka na trasie S6 jest kolejnym tego dowodem.

Powstanie nowy odcinek trasy S6

Droga ekspresowa S6 między Bobrownikami a Skórowem będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Na trasie o długości ponad 13 km powstaną węzły Rzechcino i Skórowo.

W komunikacie wskazano, że w ramach realizacji inwestycji przewidziano m.in. budowę 15 obiektów inżynierskich, w tym pięciu wiaduktów. Drogi przecinające się z przyszłą drogą ekspresową zostaną przebudowane, a dla zapewnienia dojazdu do poszczególnych nieruchomości powstaną drogi dojazdowe. Trasa zostanie wyposażona w infrastrukturę służącą ochronie środowiska - przejścia dla zwierząt, urządzenia ochrony akustycznej, system odwodnienia wraz z podczyszczaniem wód opadowych.

Na Pomorzu powstanie nowy odcinek trasy S6. Jest decyzja wojewody

Umowa na realizację tej inwestycję została podpisana w czerwcu ub.r. Wykonawcą jest Aldesa, a wartość umowy to ponad 283 mln zł. Pierwsze pojazdy pojadą nową trasą w 2025 r. Zapewniono, że dzięki budowie drogi ekspresowej, przejazd tym odcinkiem S6 skróci się o połowę w porównaniu do obecnej DK6, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oceniono, że trasa będzie stanowiła duży bodziec inwestycyjny dla terenów przyległych, zapewniając ich połączenie poprzez węzły z siecią dróg szybkiego ruchu.

Budowa drogi ekspresowej S6 została podzielona na kilka etapów. Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytkowania trzy odcinki między miejscowością Bożepole Wielkie a Gdynią, o długości ok. 42 km. Trwają prace budowlane na dwóch odcinkach Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, między węzłami Chwaszczyno - Gdańsk Południe oraz na dwóch kolejnych odcinkach S6: druga jezdnia w ciągu obwodnicy Słupska i odcinek Leśnice – Bożepole Wielkie. Na wydanie decyzji ZRID czekają dwa ostatnie odcinki dróg ekspresowych pomiędzy Słupskiem a Leśnicami.

W realizacji jest też pozostałe ok. 46 km S6 w woj. zachodniopomorskim, od Koszalina do początku obwodnicy Słupska, a w lipcu będzie można ominąć Sianów. Kierowcy korzystają już z blisko 130 km drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina.(PAP)

CZYTAJ TAKŻE:
W Ustce startuje pierwsza polska rakieta kosmiczna Perun. Warto obserwować niebo

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowa inwestycja drogowa na Pomorzu. Wojewoda wydał zgodę na rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka S6 - Dziennik Bałtycki

Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto