Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cała Polska liczy dziury w drogach. Zmotoryzowani z Malborka mają swoje "listy wybojów". Kiedy można spodziewać się remontów?

Anna Szade
Anna Szade
Kierowcy jeżdżący po Malborku na pewno mają swoje rankingi najbardziej dziurawych ulic w mieście.
Kierowcy jeżdżący po Malborku na pewno mają swoje rankingi najbardziej dziurawych ulic w mieście. Radosław Konczyński
Pewnie kierowcy z Malborka mają swoje „ulubione” dziury w jezdniach. Właściwy sezon na pozimowe łatanie nawierzchni jeszcze się nie rozpoczął. Jak uspokajają w Urzędzie Miasta, najgorsze ubytki są cały czas doraźnie zabezpieczane.

Dziury w drogach. Malbork ma swoje "ulice wstydu"

Gdy przychodzi odwilż, zwykle widać więcej ubytków w nawierzchni. A kto jeździ, ten czuje wszelkie nierówności pod kołami auta.
- Zawsze o tej porze roku zaczyna się płacz – przyznaje w rozmowie z nami Jan Tadeusz Wilk, wiceburmistrz Malborka. - Często jeżdżę od Gdańska i nie mam kompleksów, jeśli chodzi o stan naszych ulic. Chociaż wiem, gdzie są dziury, bo jeżdżę samochodem po mieście. Jeden z radnych przed chwilą zgłaszał Tczewską i Solskiego.

Pewnie sami zmotoryzowani potrafiliby długo wymieniać, gdzie jest najgorzej. Na topie najczęściej wymienianych tras wymagających remontu jest ul. Łąkowa. Tam dziur jest chyba więcej niż asfaltu.

Na Piaskach ulice chyba faktycznie są najgorsze. Wyremontowaliśmy chodniki, a nie zdążyliśmy dróg. Źle jest na Toruńskiej, na Chopina, na Wilczej – wylicza Jan Tadeusz Wilk.

Ale akurat tych ulic nie ma w planach na najbliższe miesiące.

Remonty nawierzchni. Trwa doraźne łatanie ubytków

W magistracie słyszymy, że już teraz zaczynają się remonty tam, gdzie stan nawierzchni wymaga pilnej interwencji, bo zagraża bezpieczeństwu.

Wtedy idzie ekipa i łata prowizorycznie, mimo że jest zima. Tam gdzie jest dziura, nakładają taką „szmatkę”, a właściwie specjalną matę, zresztą produkowaną w Malborku, rzucają łopatę mieszanki, wałują ją i to jest zabezpieczenie na tymczasem. Właściwe remonty będą wykonywane po zimie, bo teraz nie ma to sensu. Ale w stosunku do ubiegłego roku jest jakby mniej ubytków, ale może to dlatego, że sporo ulic ma nową nawierzchnię. Zresztą robiliśmy remonty cząstkowe aż do listopada – mówi wiceburmistrz Wilk.

W 2023 r. zakończyły się prace na ul. Nowowiejskiego. Oddano też do użytku odcinek ul. Grunwaldzkiej między ul. 17 Marca i Jagiellońską.
Miasto przygotowuje się też do kolejnej dużej inwestycji bo pozyskało 7 mln 220 tys. zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To ma pokryć nawet 95 proc. wydatków.

Za te pieniądze nowy asfalt ułożony będzie na ul Kwiatkowskiego między ul. Wybickiego a Michałowskiego oraz na ul. Zakopiańskiej. Gruntowną metamorfozę ma przejść ul. Jagiellońska. Dokumentacja przebudowy obejmie całą ulicę, ale w pierwszym etapie prace prowadzone będą między ul. Żeromskiego a Grunwaldzką.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto